Medihaber

Maaş Artışı İçin Hangi Sağlıkçı Hangi Bölümü Okumalı

Sözleşmeli ve kadrolu arasındaki farklar personelin okuyacağı bölümüde etkilemektedir. 657 Kadrolu lise mezunu bir sağlıkçı üniversitelerin sağlıkla ilgili herhangibir bölümü ile AÖF nin sağlıkla ilgili Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Laborant Veteriner sağlık bölünü okuyabilir.Bu bölümleri bitirmesi halinde hiçbir sorun olmadan intibak yapabilir. 657 kadrolu lise hemşire ve sağlık memurları 4 yıllık hemşirelik, 657 kadrolu lise […]

Bu Haber 27 Ağustos 2011 - 17:32 'de eklendi ve 1 kez görüntülendi.

Maaş Artışı İçin Hangi Sağlıkçı Hangi Bölümü Okumalı

Sözleşmeli ve kadrolu arasındaki farklar personelin okuyacağı bölümüde etkilemektedir.

657 Kadrolu lise mezunu bir sağlıkçı üniversitelerin sağlıkla ilgili herhangibir bölümü ile AÖF nin sağlıkla ilgili Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Laborant Veteriner sağlık bölünü okuyabilir.Bu bölümleri bitirmesi halinde hiçbir sorun olmadan intibak yapabilir.

657 kadrolu lise hemşire ve sağlık memurları 4 yıllık hemşirelik, 657 kadrolu lise ve önlisans tıbbi sekteterler AÖF işletme okursa hiçbir sorun olmadan intibak yaptırabilir.

4/b li ve 4924 lü lise mezunu bir sağlıkçı sadece kendi üst öğrenimi okursa normal yoldan intibak yaptırabilir. Ancak AÖF’nin sağlıkla ilgili bölümü bitiren sözleşmelilerde mahkeme kararı ile intibak yaprıtabiliyorlar.

Ayrıca 4/b li 4924 lü Tıbbi sekreterler mutlaka AÖF’nin işletme bölümü okumalıdırlar. Bu bölümü bitirmeleri durumundada mahkeme kararı ile intibak yaptırabilirler.

Hem 657, hemde sözleşmeli ATT’ ler, üniversitelerin İşçi Sağlığı , Amaliyathane teknikerliği ve İtifayecilik bölümünü bitirirlerse mahkeme kararı ile intibak yaptırabilirler. Bu yönde kazanılmış birçok dava var.

Yüzlerce intibakın mahkeme yoluyla kazanıldığı düşünülürse, tüm lise mezunu sağlıkçıların AÖF’nin sağlıkla ilgili bölümlerini okumasını tavsiye ediyoruz.

Lisans mezunu 657 kadrolu sağlıkçılar sağlık alanında yüksek lisans okuyabilir, derece-kadame açısından faydası var. Ancak lisans mezunu bir sözleşmeli sağlıkçının yüksek lisans okumasının intibak yönünden faydası yoktur.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(26 Yorum)
 • Tarihinde

  DEMET

  Tarafından yazıldı

  MRB BEN LİSEDEN EBELİK MEZUNUYUM HEMŞİRELİK LİSANSI BİTİRDİM 657LİYİM. HEMŞİRELİĞİ ÜST ÖĞRENİM OLARAK SAYDIRABİLİRMİYİM?

 • Tarihinde

  sevgii

  Tarafından yazıldı

  lisans mezunu ebeler ve hemşireler AÖF tesinden herhangi bi bölüm okuduktan sonra yine maaşlarının üzerine bi eklenme olmaz mı?

 • Tarihinde

  sevgii

  Tarafından yazıldı

  ben lisans ebelik mezunuyum aynı zamanda AÖF de sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum bunun bana nasıl faydaları var??

 • Tarihinde

  MERVEE

  Tarafından yazıldı

  Lise mezunu ATT sözleşmeli personel olarak atanıp kendi üst öğrenimin olmayan bir bölümü okuduğunda bir faydası oluyormu olmuyormu zararımı oluyor boşunamı okuyoruz anlayamadım.Kazanılmış davalar var ama yukarıda yazılan bölümlere onun dışındakiler nasıl olacak …

 • Tarihinde

  DİLAVER BİDECİ

  Tarafından yazıldı

  ben kadrolu tıbbi sekreterim işletme bitirdim. intibak yapmak için başvurdum sağlık müdürlüğü kabul etmedi varsa genelge tarihini verebilirmisiniz.çünkü sorunsuz intibak yaptırabiklirsiniz denilmiş…acele bilgi lütfen

 • Tarihinde

  ferhat şahin

  Tarafından yazıldı

  DEVLET HASTANESİNDE 657 TABİ DEVLET MEMURU OLARAK ÖNLİSANS TIBBİ SEKRETER OLARAK ÇALŞMAKTAYIM. BU YIL LİSANS 4 YILLIK İŞLETME BİTİRDİM. İNTİBAH YAPABİLMİYİM, EDİTÖRDEN RİCAM BUNLA İLGİLİ YÖKÜN YADA MAHKEMENİN ALMŞ OLDUĞU KARAR VARMI. YARDIMCI COLRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

 • Tarihinde

  derya

  Tarafından yazıldı

  sağlık meslek lisesi hemşirelik böl. mezunuyum sağlık kurumları işlt. okudum üzerine işletmeyle lisans tamamladım.güya yök işletmeyi üst öğrenim saydı sağlık bakanlığı bu kararı uygulamıyor bu konuda bilgisi olan veya herhangi bir gelişme var mı

 • Tarihinde

  ömer

  Tarafından yazıldı

  itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümünü acil tıp teknisyenliğine intibak yaptıran varsa lütfen yazsın…

 • Tarihinde

  hilmi

  Tarafından yazıldı

  bu haberi yapan arkadaşa sesleniyorum adana 112 de att olarak çalışıyorum ünv den 2008 yılında cerrahi teknikerliğini(ameliyathane)bitirdim.4 b liyken maas farkı alamadım kadroya gectik yine alamadım mahkemeye verdim davayıda kazanamadım siz neye dayanarak bu haberi yaptınız yrdımcı olursanız sevinirim……

  • Tarihinde

   CEM

   Tarafından yazıldı

   att lere cerrahi teknikerliğinin üst öğrenim saydığı filan yok.Bir tane mahkeme kararı ortada yokken böyle haberler uydurmayın.

 • Tarihinde

  erkan

  Tarafından yazıldı

  adli tıp teknikeri okuyup ta kadroya geçince maaşı artan var mı bildiğim kadarıyla sayılmıyordu ancak bir arkadaşımın eşi alıyor.ben itfaiyecilik ve yangın güvenliği mezunuyum .fark alamıyorum.adli tıp mezunu alabiliyorsa bizim de almamız gerekir..

 • Tarihinde

  Gökhan

  Tarafından yazıldı

  önlisans tıbbi sekreter olarak 657 ye göre memurum. 4 yıllık işletme bitirdim şimdi durumum 9un 2siyim 7.kademedeyim. baan ne faydası olur maaş ve kadro derece bakımından???

 • Tarihinde

  ESRA

  Tarafından yazıldı

  2002att bölümü mezunuyum2004itfaiyeclik ve yangın güv.bölmnü bitrdim 2010 att olarak atandım.yüksekokul diplomamı üst öğrenim olarak devreye sokabilirmiym.bunun yasal olmadğını söylediler cevap verirseniz sevinirim

 • Tarihinde

  aress

  Tarafından yazıldı

  ben 2006 att mezunuyum.2008 de ameliyahane teknikerliğinden mezun oldum.üniversitede okurken sınava girdim 4 b li att olarak atamam yapıldı.üst öğrenim kabul edilmediğinden 2010 da mahkemeye verdim.kazandım.kadro derecemde maasımda fark etti.mahkeme yoluyla alabiliyorsunuz arkadaşlar.

  • Tarihinde

   mesut

   Tarafından yazıldı

   merhaba ares dava örneği istesem gönderebilirmisin acaba aynı durumdayım dava açmayı düşünüyorum

  • Tarihinde

   aysun

   Tarafından yazıldı

   aress mrb,bende ameliyyathane mezunuyum mahkeme kararını bana gönderebilirmisiz

 • Tarihinde

  mesut

  Tarafından yazıldı

  att ye ameliyathane teknikerliği kazanılmış bir tane dava bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

 • Tarihinde

  ÖZLEM

  Tarafından yazıldı

  merhaba ben lise tıbbi sekreterlik mezunuyum kadrolu olarak devlette çalışıyorum bu yıl üniversite sınavına girdim ve tercih yaptım sonuç olarak Sağlık Kurıumları Yöneticilği Lisans Programını kazandım ama okursam intibakım olur mu :(lütfen yardımcı olabilir misiniz. Çok kararsızım.

  • Tarihinde

   oğuz

   Tarafından yazıldı

   sağlık kurumları yönetiçiliği bölümünü nasıl kazandın gçiş feln mı yaptın yoksa üniversite sınavıylamı kazandın bilgi verrmisin ? ayrıca hangi üniversite ? bu bölümü kazansak eğitim durumundan tayin istiye bilirmiyiz yani üst öğrenim sayılıyormu tıbbi sekreterin ?

 • Tarihinde

  sivil savunmaa

  Tarafından yazıldı

  ben att olarak kadrolu çalışmaktayım sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü bitirdim diplomayı verdim kadro derecemde değişiklik oldu ama maaşımda artış olmadı ne yapmalıyım mahkemeye mi başvursam acill yardımm

 • Tarihinde

  att:(

  Tarafından yazıldı

  cerrahi teknıkerıyım suanda att olarak gorev yapmaktayım…cerrahı taknıkerliğini acıl tıp teknısyenlıgının ust öğrenm saydıramyorun bana bı bılgı verebılırmisinz simdiden tesekküe ederım..

 • Tarihinde

  ayşegül

  Tarafından yazıldı

  merhaba sayın admin bi sorum olucak. Sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezunuyum. Üniversitede paramedik bölümünü okudum. Şu an paramedik olarak çalışıyorum dgs ile hemşirelik bölümünde lisans tamamlasam üst öğrenim olarak kabul edilir mi ?

 • Tarihinde

  Yasemin

  Tarafından yazıldı

  Ben 657 lı kadrolu ebeyım.tıbbı laboratuar okudum maaşım artarmı? Tesekkurler

 • Tarihinde

  deniz

  Tarafından yazıldı

  ben sağlık meslek hemşirelik bölm mezunuyum ve 657liyim. nereyi tercih etmeliyim bilemedim. sınavsız geçiş AÖF ya da örgün eğitim ne yapacağımı bilmiyorum tavsiyeniz var mı???

 • Tarihinde

  seda

  Tarafından yazıldı

  Merhaba. Ben 4 yillik isletme mezunuyum. Saglik okumadigima pismanim bu yuzden saglik kurumlari isletmeciligi okumayi dusunuyorum aciktan. Okumalimiyim. Yarari var midir? Ya da ne okumaliyim. Yardimci olurmusunuz simdiden tesekkur ederim

Medihaber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal