Sağlık Bakanlığı KPSS-2012/4 Personel Alımı Güncel, Personel Haberleri


MediHaber.Net olarak Sağlık Bakanlığı 2012 Yılı Personel Alımı Tarihleri haberimiz ile ocak ayında duyurduğumuz gibi alımı yapacaktır.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/4 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 6-11 Haziran 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 6-11 Haziran 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2012/4 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Etiketler:, , ,

Son Yorumlar

  1. ibrahim

   çalışan sözleşmelilere tercih yaptırmazsalar 60 lara bile düşerde insafsızlar tercih yapıyorlar.

 1. LABORATUVAR

  inş. bu kez çok laborant alınır da atanırız her sene sınava girip beklemekten bıktık artık komik lab. alımı yerine doğru drüst lab. alımı olsun.hastanelerdede ihtiyaç olmasına rağmen niye alım olmuyo bizim yerimize taşeronlar niye çalıştırılıo yeter artık!!

  1. ayşe

   çok komik rakamlarla bizi iki yıldır oyalıyorlar umarım bu kez alım fazlalaşır artık bıktık 83 aldım umarım gidebilirim

 2. TIBBİ SEKRETER

  İnşallah TDS alımı çok olur 2 yıldır 77,527 puanla alınmamı beklıyorum inşallha bu sefer olur.

Yanıtla