55 Tanınmış Damacana Su Firmasının Sadece 14’ü Temiz Çıktı Güncel


Damacana suları ‘mikroplu’ çıktı.

İstanbul’da satılan 19 litrelik damacana sularının laboratuarda inceleme sonuçları ortaya inanılmaz bir tablo çıkardı. 55 tanınmış firmanın sularından sadece 14’ü temiz çıktı. 41 suda başta ‘koliform’ (dışkı yoluyla bulaşan) bakteriler olmak üzere insan sağlığına zararlı maddeler bulundu

A haber’de Mehmet Ali Önel’in sunduğu ‘Deşifre’ programında konuşan laboratuar yetkilisi Can Demir, “Bandrollü 55 damacana, 11 ayrı laboratuara götürüldü. Burada tahlil edildi. 14’ü uygun çıktı, 41’i sağlığa zararlı” dedi. Büyük firmalar olduğu için isimlerini açıklamadıklarını belirten Önel, ancak firma isimlerini Sağlık Bakanlığı’na bildireceklerini söyledi.

Programda, suların dolumu sırasında ve üretim sahasının hijyen koşulları nedeniyle bu sonucun çıkmış olabileceği belirtildi. Su firmalarının ünlü ve bilinen markalar olduğu kaydedildi. Sağlık bakanlığı yetkilisi Mustafa Aksoy, “Bu damacanalar ünlü firmaların taklidi de olabilir dikkat edilmeli” diye konuştu. Bu arada damacana sularının mikroplu çıkması sosyal paylaşım ağı twitter’da da günün konusuydu.

A Haber

Etiketler:, , , , , , , ,

Son Yorumlar

  1. firdes

    özellikle isimleri açıklanmalı ki insanlar da sağlıklarını bile bile tehlikeye atmasın. Firmaların bilgisi olsun ya da olmasın ona göre kontrollerini her aşamada yapacaklar sağlık bu özellikle bebeklere en sağlıklısı diye hazır su içiriyoruz bu mudur yani????

  2. mefaret

    biz isimlerini bilmeden zehirlenmeye devammı edeceğiz .Firmaların adı açıklanırsa insanlar neiçtiğini bilir.lütfen sadece kendimizi düşün meyelim çoluk çocuğumuzuda zehirliyorlar .ekmek yemekteyilki vazgeçelim hayat kaynağımız olan su ..

Yanıtla