Sağlık Bakanlığı 2013 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı Soru-Cevap


Sağlık Bakanlığı 2013 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı

Sağlık Bakanlığı 2013 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı 27.12.2012 tarih ve 35758 sayılı Bakan Oluru ile yürürlüğe girmiştir.

Planı görmek için tıklayınız.

Etiketler:, , , , , ,

Son Yorumlar

 1. İZZET AYBAR

  2013 yılı eğitim programında hastane afet plan eğitimleri yok bu eğitimlerin gündeme alınması ve hastanelerın bu konuda hassasiyet göstermeleri gerekir mualesef bu eğitimi almak istiyoruz bir muhatap bulamadık bu konuda yardımcı veya eğitimi veren kurum varsa haberdar olmak istiyoruz izzet aybar istanbul

  1. ENGİN SEZGİN

   AFETLERE HAZIRLIKLI MIYIZ ?

   Ne görev yaptığını bilmiyorum ben bir sivil savunma uzmanı olarak eğitim aldık malesef sağlık teşkilatı gerekli hasasiyet göstermemektedir. afet planı kağıt üzerinde kalmaktadır.gönül isterki. senin gibi duyarlı insan çıksa sesimizi duyurursa memnun olurum .Olağanüstü hallerde, toplu göç hareketlerine, deprem, sel ve salgın hastalık gibi afetlerde, endüstriyel patlamalar, nükleer ve kimyasal kazalar ve benzeri kitlesel kayıplara yol açan büyük kazalarda, toplu göç hareketlerinde, Küresel Savaş içerisindeki Terörizm olaylarında, asimetrik savaşlarda cephede; sabit hastanelere erişilmesinin zor veya işlevini yapamaz olduğu durumlarda, ideal sağlık hizmetlerini yerine getirebilmek, ülkelerin ve uluslararası kuruluşlarının gündemlerinde önemli yer tutmaktadır. İlgili kurumların sağlık organizasyon planları oluşturmaları, sistem çalışmalarını ve altyapılar için ihtiyaç analizlerini yapmaları gerekmektedir.

Yanıtla