Atanamayacak Sağlıkçılar İçin Jet Önlem Özel Haberler


Atanamayacak hemşire, ebe, sağlık memurları, acil tıp teknisyenleri, tıbbi sekreter, anestezi teknisyenleri, laboratuvar teknisyenleri için jet önlem alındı.

İşte yapılması düşünülen Sağlık Bakanlığının ve meclisin adımı.

Dört yılda 300 bin mezun verecek özel sağlık meslek liselerinden öğretmenler gibi atanamayan hemşire, ebe, att ve diğer sağlıkçılar sorunu ortaya çıkmasın diye yasal düzenleme yapılacak.

Atanamayacak Personel İçin Önlem

Sayıları ve aldıkları öğrenci sayısı rekor düzeye ulaşan özel sağlık liselerinin kapasitelerinin bir anda 63 bin’e ulaşması bakanlığı harekete geçirdi. Bu hızla öğrenci kabul etmeleri halinde 4 yıl içinde 300 bin’e yakın mezun verecek bu okulların atanamayan öğretmenler gibi atanamayan hemşireler, sağlık teknisyenleri sorunu yaratacağından endişe eden bakanlığın talebi doğrultusunda torba kanuna bir madde eklenecek.

Eklenecek madde çerçevesinde özel sağlık liseleri 2014′ten sonra hemşire, ebe, sağlık teknisyeni yetiştiremeyecek. Bu okullarda okuyanlar yardımcı hemşire, yardımcı ebe, yardımcı sağlık teknisyeni olarak mezun olacak.

Bu konu hakkında Medihaber olarak ayrıntılı haber yapmıştık. O haber için Tıklayınız

Etiketler:, , , ,

Son Yorumlar

 1. Radtek

  Sadece özel sağlık meslek mezunları için mi bu yoksa bütn sağlık meslek mezunlarını kapsıycak mı

 2. çözüm

  böyle çözüm mü olur allah aşkına?çevre sağlığı,tıbbi sekreter gibi atanamayan branşları ihtiyacın fazla olduğu hemşire, att vb. yapsalar anlardım ama yazılan bölümler atama ve ihtiyaç fazla olan bölümler.

 3. uğur

  Sanki sağlıkcılar atanabiliyoda bide yardımcı sistemi getiriyolar baştan hesap kitap yapsalardı da böyle mevzular cıkmasaydı daha iyi olmazmıydı…

 4. ebrar

  şu yardımcılık yasası bizi yani bu sene mezun olanları etkiliyor mu ?kasım-aralık ayında tercih yapabilecek miyiz ?

  1. Editör Yazar

   Şimdiye kadar mezun olanlar ve okuyanlar meslek mensubu olacak. onda bir değişiklik yok.

   Önümüzdeki sene okula kaydolanlar yani 2014 yılında okula başlayanlar için geçerli olacak..

Yanıtla