Sağlık Bakanlığı alt bölge tayinleri ve il içi atamalar hakkında genelge

Sağlık Bakanlığı alt bölge tayinleri ve il içi atamalar hakkında genelge yayınladı

Sağlık Bakanlığı, alt bölge tayinlerini sınırladı.

Bölge Hizmet Gruplarında; Hangi bölge ve sınıfta olduğunuzu öğrenmek için Tıklayınız

T.C.
SAĞLIK BAKANLİĞİ
Personel Genel Müdürlüğü

Sayı: B.I0.0.PER.0.10.00.06-903.99-254184

Konu: Alt Hizmet Bölgesi ve Bölge İçi Naklen Atama ile

Döner Sermayeden Maaş Alan Personelin İl içi Ataması

……..VALİLİĞİNE

(İl Sağlık Müdürlüğü) Bakanlık Makamının 07/09/2011 tarih ve 253759 sayıl» onayında: “Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 26 ncı maddesinde belirtilen usul ve esaslara göre Bakanlığımız sağlık hizmetleri sınıfına dahil personelin üst hizmet bölgelerinden alt hizmet bölgelerine naklen atamaları ile hizmet grupları dikkate alınarak bitiğe içi naklen atamaları yapılmaktadır.

Ancak son dönemde 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ‘nun 4/B maddesi ile 4924 sayılı Kanuna tabi olarak çalışmakta olan 76.210 sözleşmeli sağlık personeli, memur kadrosuna geçtiğinden sağlık personelinin ülke genelinde dengeli ve adil bir şekilde istihdamının sağlanması ve hizmet sunumunda aksaklıklara ve olumsuzluklara sebebiyet verilmemesi için stratejik personel hariç yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar diğer sağlık personelinin (1), (2), (3) ve (4). Hizmet bölgelerinin (C) ve (D) hizmet gruplarında görev yapan personelin sadece (5) ve (6). Hizmet bölgelerinin (C) ır (D) hizmet grubu illerine tayinlerinin yapılmasını ve bunun dışında kalan bölge ve hizmet gruplarında çalışan personelin alt bölge tayin taleplerinin İllerin PDC’ye göre doluluk oranları esas alınarak tayin istenilen ilin o unvanda doluluk oranı görev yapılan ilin doluluk oranından düşük olması halinde (5 ve 6. hizmet bölgelerinin doluluk oranında yüksek ve düşük olmaları aranmayacaktır) Atama ve Nakil Yönetmeliği’nde belirtilen usul ve esaslarla beraber değerlendirilerek yapılmasını.

Ayrıca Bakanlığımız döner sermaye kadrolarında çalışan ve maaşları kurumların döner sermaye gelirlerinden ödenen sağlık personelinin i! içi atamaları 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa ve 07/05/2007 tarihli 9632 sayılı Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Sakillerinin Usul Esaslarına Dair Yönergesine göre. Valiliklerin yetki alanı içerisinde bulunduğundan, il içerisinde yapılan yer değişikliklerinde kurumların döner sermaye bütçesinin uygun olup olmadığı göz önünde bulundurularak il içerisinde döner sermaye saymanlık/arıyla koordinasyon kurularak atamaların Valiliklerce yapılması” hususları belirtilmiştir.

Diğer taraftan. Bakanlığımızca yürütülen iş ve işlemlerde aksaklıklara ve atama ve nakil işlemlerinde kişilerin mağduriyetine sebep olmamak amacıyla;

-İI içi atamalarda personelin ayrılış vc başlayış tarihlerinin aynı gün içerisinde ÇKYS’ye girilmesi.

-Askere gidecek personelin ayrılış tarihi ile askerden dönen personelin başlayış tarihlerinin günü gününe ÇKYS’ye girilmesi,

-Öğrenim bilgileri eksik olan personel ile öğrenim durumu değişen personelin öğrenim bilgilerinin çalıştıkları birimlerce düzenli olarak ÇKYS’ye girilmesi.

-632 sayılı KHK ile kadroya geçen personelin ayrılış ve başlayış tarihlerinin ivedilikle ÇKYS’ye girilmesi.

Hususunda gereğini rica ederim.

Hikmet Çolak
Bakan a.
Genel Müdür

Orjinal Boyut için Tıklayınız

“Sağlık Bakanlığı alt bölge tayinleri ve il içi atamalar hakkında genelge” üzerine 9 yorum

  1. ben bu yazıyla ilgili bişi anlamadım sayın editör ben 1 grubun c ilindeyim nerelere tayinim kolay olur eşim denizci astsubay bende 4bliyim yeni atandım nasıl eşimin yanına giderim lütfen anlatınız

  2. bnde 1 grubun c’deyim diger grupların hepsine isteyebiliyosun sen bildigim kadarıyla isteyemiyosun. sözlesmeli oldugun icin bi de siz yeni atandıgınızı soyluyosunuz o zaman 1 yıl bekle eş durumundan git derim en kesin yol. cünkü sözlesmelilerde es durumu ve ya becayişle tayin yapabiliyolar.

  3. hizmet bölgeleri sağlık bakanlığı personel sit. ulaşabilirsiniz 4b alt bölge tayini isteyemez 1 yıl çalışma zorunluluğu var. daha sonra eş yada becayiş olur. 4a isen alt bölge isteyebilirsin.

  4. sağlık bakanlığı kurumlar arası geçiş açıklandı ve sadece iki ebe alıyor biri bitlis diğeri rize :(((((((

  5. Ayni bolge ve ayni hizmet grubunda olan ilker arasinda tayin istenebilirmi. Illaki oldugun gruptan alt grup ilemi tayin istenir. Mesela 3C grubu olan duzceden yine 3C grubu olan kutahyaya tayin istenebilirmi. Lutfen cevaplayin

  6. evet arkadaşım isteyebiliyorsunuz 1.bölge C bölgesi 2. bölge veya 3.4.5.6. bölge C ye kadar isteyebilir. Aynı şartlar içinde 2. bölge c 3 4 5 6 ya alt bölge tayini ister. a b ve d içinde aynısı geçerli. bu ay başladı şimdiden isteyin derim ben.

  7. ben 4-a lı olrak 6 aydır 5. bölge c grubunda çalışıyorum , ne zaman tayin isteyebilirim ve hangi bölgeler acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir