Sağlık Personelinin İl İçi ve İl Dışı Tayin Atamaları Nasıl Yapılır

Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan personelin il dışı tayin atamaları  ve il içi tayin atamaları; bakanlığın yayınladığı  Kurum içi naklen atama yönetmeliğine göre ve  Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönerge doğrultusunda yapılmaktadır.

Sağlık Personelinin İl Dışı Atama (Kurum İçi Naklen Atama)

İl dışı atamalar Sağlık Bakanlığı’nın Kurum içi naklen atama yönetmeliğine göre yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı bu yönetmelik gereğince tayin dönemlerinde boş kadroları açıklamaktadır.

iller arası atanma dönemi Ocak, Haziran ve Eylül aylarıdır. Bakanlık açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder.
Bu kadrolara atanmak isteyen personel, en çok 5 tercihle birlikte müracaat eder.

Bakanlık tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanlarına göre personelin atamalarını tamamlar. Puanların eşit olması halinde tercih sıralaması, daha sonra mesleki kıdemi yüksek olan personel öncelikli olarak atanır.
Tayin talebinde bulunan personelin çalıştığı ilde hizmetlerin aksamaması için Bakanlık sınırlama getirebilir

  • Bölge Hizmet Gruplarında; Hangi bölge ve sınıfta olduğunuzu öğrenmek için Tıklayınız
  • 06 Ekim 2011 Tarihli Personel Dağılım Cetveli için Tıklayınız

Sağlık Personellerinin İl İçi Atamaları

il içi atamalar Bakanlığın yayınladığı Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönerge doğrultusunda yapılmaktadır.

Atama Dönemleri
Atama dönemleri; Mayıs, Eylül ve Aralık aylarıdır. Mayıs dönemi
atamaları için Nisan ayında, Eylül dönemi atamaları için Ağustos ayında ve Aralık dönemi atamaları için Kasım ayında müracaat edilir.

Kadroların İlanı ve Başvurular
Müdürlük Personel Dağılım Cetveline göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları her müracaat döneminde ilan eder. Bu kadrolaraatanmak isteyen personel en çok 5 tercihle birlikle başvurur. Müdürlük, öncelikle tercih sırasına bakarak hizmet puanlarına göre personelin atamalarını tamamlar. Aynı yerin aynı puana sahip birden fazla personel tarafından tercih edilmesi halinde, hizmet süresi fazla olan personel öncelikli olarak atanır.

Müracaat Sınırlamaları
Tayin talebinde bulunan personelin çalıştığı birimde hizmetlerin aksamaması için Müdürlük tayin taleplerine kurum veya unvan bazında sınırlama getirebilir. Müracaat sınırlama kararları, Müdürlükçe teşkil edilecek bir komisyon tarafından alınır ve ildeki tüm personele tayin dönemi öncesinden duyurulur.
Ataması yapılan personelden, yerine yeni atama yapılmadan görevden ayrılmasıhalinde hizmeti aksayacak olan personelin görevden ayrılışları, yerine yeni atama yapıldıktan sonra sonuçlandırılır.

MediHaber.NET

“Sağlık Personelinin İl İçi ve İl Dışı Tayin Atamaları Nasıl Yapılır” üzerine 14 yorum

  1. BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ YENİ ATANDIM KADROLU OLARAK 4 AY OLDU OCAKTA İL DIŞI TAYİN İSTİYEBİLİRMİYİM

  2. ben çalıştıgım ve eşim annesine bakmakla yükümlü oldugu halde istek dışı tayin edildi napabiliriz

  3. üniversite hastanesinde calısıyorum 657 yim.. acaba bakanlık bünyesinde hastaneye gecebilirmiyim lütfen yardım

  4. kendi personeline 1. 2. 3. sınıf muamele yapan devlete ne denilebilir ki. bide avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz.avrupada memurda mühendiste temizlikçide aynı statüde. 4a ya tayin var 4b ye yok.AYRIMCILIK DEĞİLDE NEEEEE. BİZDE SINAV YOLU İLE ATANIYORUZ..4A LILAR GÖKTEN Mİ İNDİ..BİTSİN ARTIK BU ZULÜM….

  5. BEN 4B Lİ OLARAK 2 SENEDİR( HEMŞİRE) DEVLET MEMURU OLARAK 3.BÖLGE B GRUBUNDA GÖREV YAPMAKTAYIM ALT BÖLGE TAYİNİ YAPMAK İSTİYORUM AMA NASIL YAPACAĞİMİ VE NE ZAMAN YAPILACAĞİNİ BİLMİYORUM BİR DE ALT BÖLGELERİN (4.,5..6. BÖLGELERİN ) TÜM GRUPLARINA TERCİH YAPABİLİNİYOR MU YOKSA SADECE C VE D YE Mİ YAPMAM GEREKİYOR ŞİMDİDEN BİLGİLERİNİZ İÇİN TESEKKÜRLER

  6. ben ığdır devlet hastanesinde 657 att olarak çalışıyorum 112 ye geçmek istiyorum 112 de kadrolu ve att ile becaiş yapabilirmiyim kurumlar farklı. yada dilekçe versem olurmu

  7. Arkadaslar bn es durumu ile ankaraya gldim egitim arastirma hastanwsine verdiler ve esimden 50 km uzaktta bnde il ici tayin isteyebilir miyim bu ara 4 ay oldu calismaya baslayali

  8. Arkaadaslar ben ocakta başladım kadrolu saglık personeliyim adsm de calışıyorum. Tayin isteme hakkım var mi. Pbs den kayit yapabiliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir