2154 Kadrolu Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığına ve üniversite hastanelerine 2154 kadrolu sağlık personeli alınacaktır. 

Bu alım  Sağlık Bakanlığı personel alımı değildir. Bu kamuya alınacak olan genel memur alımları içerisinde sağlık personelleri de bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı alımları Bakan Akdağ’ın açıklamalarına göre Yıl sonunda yapılması beklenmektedir.

Sağlık Bakanlığı alımı ile ayrıntıları en kısa zamanda paylaşacağız.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (8.234) kadro ve pozisyona 21 – 30 Kasım 2011 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

Kamuya alınacak 8.234 kişiden 2154 adet’i Sağlık Personellerinden oluşacak

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Alınacak personeller Sağlık Bakanlığı taşra, üniversite hastanelerine alınacaktır.

“2154 Kadrolu Sağlık Personeli Alınacak” üzerine 30 yorum

 1. sayın editör lütfen kasımdamki sağlık bakanlığı alımları hakkın da da bilgi verirseniz çok seviniriz hemde branşlara göre…lütfennn…saygılar….

 2. allah belalarını versin diyorm başka bi şey demiyorm 19 tane att alınıyo lanet gelsin size de sizin yapacağınız atamayada kaç aydır it bekliyoruz sonunda 19 tane :@

  1. el insaf arkadaşım 2011 yılı içinde bu zamana kadar toplam 5 bin tane att alınırken nerdeydiniz ? puanlarınız 65 lere düştü ki daha da düşecek büyük ihtimalle . Önemli olan adaletli bir alımın yapılmasıdır . diğer branşlar mağdur edilmemelidir. Bugün 85-90 la atama bekleyen tıbbi laboratuvar teknisyeni ve teknikerleri perişan haledeler .. yeter artık!!

 3. ya bu psikolog 156 denilior sağlık bakanlığı tek değil ki genel olarak bunun içinde adliye cezaevi emniyet shçek var
  bunların dışında 156 kişi mi bilgilendirirseniz sewinirim

 4. arkadaşlar sabır edelim bakın sağlık bakanlığının yıl sonunda alımları olacak tekrardan bu alımda tercih bile etmem

 5. sayın admin tablonun altına yazmışsınız tıbbı sekreter att tıbbi laborantlar sağlık memuru kadrosu içinden alınacaktır demişsiniz orda bir yanlış var. bakın ben önlisans mezunu tıbbi sekreterim nasıl olurda sağlık memuru olarak tercih yapabilirim böyle birşeyin olması imkansız. sadece sağlık lisesi çıkışlılar sağlık memuru olarak tercih yapabiliyor. önlisans sağlık hizmetleri mezunları sağlık teknikeri olarak tercih yapıyorlar. çünkü ağustos alımlarında ve ondan önceki bütün alımlarda bu böyle olmuştur. ordaki bilgi yanlışlığını düzeltmenizi rica ederim.

 6. aynen bende katılıyorum önlisans tıbbi sekreterler sağlık teknikeri adı altında tercih yapılıyorlar.

 7. Kafkas Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Laboratuar Bölümü mezunuyum. Bölümümüz ismi Laboratuar olmasına rağmen müfredat gereği Tıbbi Laboratuar eğitimi aldık ve tıbbi laborant yetkinliği ile mezun edildik. Transkriptlerimizde de aldığımız dersler herhangi bir Tıbbi laboranttan farklı bir eğitim almadığımız göstermektedir. Ayrıca zorunlu stajlarımızı da çeşitli hastane ve sağlık kuruluşlarında tamamladık.
  Bölümümüzün ismi öğrenciliğim sırasında “Tıbbi Laboratuar” olarak değiştirilmesine rağmen doğal olarak okula başladığımız bölüm ve unvan ismiyle yani sadece “Laborant” unvanı ile mezun olduk.

  Geçtiğimiz günlerde yapılan son Sağlık Bakanlığı atamalarında “Tıbbi Laboratuar” personeli için gerekli koşullar arasında bulunan “Laboratuar Bölümü” mezunlarının yer almadığını gördük. Yani, bundan böyle biz “Laboratuar Bölümü” mezunlarının herhangi bir sağlık kuruluşunda “Tıbbi Laborant” olarak atanamayacağımız ve çalışamayacağımızın işareti de verilmiş oldu.

  Son yapılan KPSS’de 89,220 puan ve alan sıralamamda Türkiye 8. olmama rağman, daha önce şahsım ve muadilim tüm laboratuar mezunlarına verilmiş olan “Tıbbi Laborant” olarak atanma hakkım elimden alındığı için herhangi bir şekilde atanmam mümkün görünmemektedir.

  Bunun yanında Tarım Bakanlığı vb. bazı Bakanlıkların birçok işsiz yüksek okul mezunu bulunmasına rağmen ısrarla lise mezunu laborantları istihdam etmesi de son umut kapımızı da kapatmaktadır.

  Bu da ben ve benim gibi birçok laboratuar mezunu arkadaşımı maddi ve manevi olarak rahatsız etmektedir.

  Mağduriyetimin giderilmesi ve bir çare bulmanız için sıkıntılarımızı tüm mezun arkadaşlarım adına tarafınıza arz ediyorum.

  Saygılarımla,
  Elvan Şensoy
  05052990344

  1. Kardeşim bende tıbbi laboratuvar mezunuyum 85 puanla açktayım . Sorun şu tıbbi laboratuvar kadrolarını artılmaları sıkıntı burda başlıyo . Adaletli alım istiyoruz …

 8. arkadaşım bu ülkede bölee girersin kpssye sonucun gelir atanamasın grmezsin yada bu sefer atama olur puan 50 lere düşerr

 9. 4b li olan personel kadrolu olarak tercih yapabilir mi?
  (ağustos ta atanan memur.)
  cevaplarsanız sevinirim.

   1. teşekkürler de 4b li memurun istifa etmesi ve üzerinden bir yıl geçmesi gerektiğini duydum tercih yapması için.bu durumda ne yapmalıyız.

 10. arkadaşlar bende 4bliyim att yim tercih asla yapmıyacam ama kadro verilsin ayrım kayrım olmasın istiyorum…..

  1. 4b li memur istifa edip 657 ye tabi memurluğa başvurabilir fakat 4b li memur istifa edip bir yıl geçmedikçe 4b li kadroya başvuramaz

 11. editör senden ricam ben diş protez tenisyeniyim benım bransım ne gecıyo sağlık tenısyenı saglık memuru olarakmı gecıyo bı zahmet aydınlatırsan sevınırım diş protezciler hep bunu beklıyo?

 12. biz boşunamı okuduk bunca zaman bekliyoruz hani nerde atamalar..sorumlu kimse cıksın adam akıllı açıklama yapsın

 13. Bende inönü üniversitesi sağlık meslek yüksek okulu evde hasta bakımı mezunuyum biz de sağlık memuru olarak başvurabiliyor muyuz cevaplarsanız sevinirim..

 14. SYN EDİTÖR. ATT SAĞLIK MEMURU ALTINDAMI GECERLİ YOKSA SAGLIK TEKNISYENI ALTINDAMI .. TESEKKÜRLER ŞİMDİDEN..

 15. ben lisans hemşirelik mezunuyum 67 puan aldım acaba bu atamalarda atana bilirmiyim cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler hepimizin hakında hayırlısı olsun umarım memnun olucağımız sonuçlar alırız …

 16. selam ben cevre sagligi teknisyeniyim 80 puanla atanamiyorum att ler 60 puanla ataniyor hukumet sunu yapmis bunu yapmis her alimda 3 5 cevreci ati yorlar saglik bakani alsin o alim lari da……………..

 17. dalga geçer gibi 1 tane biyolog alıyorlar hiç almayın daha iyi o da piskopata bağlayıp 90-95 almışsa girer ancak, bu ülkede biyologlara iş yok zaten bilimmiş, araştırmaymış kimsenin umrunda da değil herşeyi hazır almaya alışmışız. tek seçenek master doktora yurtdışı… en azından yurt dışında değerimiz var…

 18. 2011/2 ile yerleştirildim evraklarımı teslim ettim ama daha bir haber yok nerden bilgi alabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir