Kadrolu Sağlık Personeli Alımına Kimler Başvurabilir?

Kadrolu Sağlık Personeli Alımına Kimler Başvurabilir.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam (8.234) kadro ve pozisyona 21 – 30 Kasım 2011 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca tercih işlemi yapılacaktır. 8234 Kadrodan 2154’ü sağlık personelidir.

2154 sağlık personeli alımında branşlara dağılımını açıklamıştık ( O haber için Tıklayınız)

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 2 nci maddesi gereğince Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadro/pozisyonun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacaklardır. Tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususa dikkat etmeleri ayrıca önem arz etmektedir.

Hangi pozisyonda bulunan kişiler hangi kadrolara tercih yapabilir. Ayrıntılı olarak sizlere açıkladık

Kamuda çalışmayan tüm sağlık personelleri kendi branşına uygun olarak kadrolu veya sözleşmeli tüm personel alımlarına başvurabilir.

  • Sözleşmeli sağlıkçılar Kadrolu alımlara başvurabilir mi?

Kadrolu memur ve sağlıkçı  alımlarına kamuda bulunan bütün sözleşmeli personeller başvurabilir.

  • Kadrolu  Atamalarına başvurup atanan sağlıkçılar, Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli alımına başvurabilir mi?

Sağlık Bakanlığı veya başka bir kurumda kadrolu olarak görev yapan personel, sözleşmeli pozisyonlara tercih yapabilir.

Bağlı bulunduğu kurumunda istifa edip; kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları seçerse muvafakata gerek yoktur. Bu halde istifa edip Sağlık Bakanlığı kurumuna geçebilir. Bu soruyu ayrıntılı olarak açıklamıştık Cevap için Tıklayınız

  • Memur Kişiler Tekrar Memur Kadrolarına Tercih Yapabilir mi?

Memur bir kişi; bir memur kadrosunu tercih eder ve atanırsa, bu kişi o kadroya ancak kurumlar arası muvafakat ile geçebilir. Çalışılan kurum muvafakat vermez ise bu kişinin diğer bir kuruma geçmesi mümkün değildir.

**Kamuda Sözleşmeli Olarak Çalışanlar Kadrolu Pozisyonlara Tercih Yapabilir mi?,  Sözleşmeden Kadroya Geçen Personel; Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Atamasına Başvurabilir mi?,  Memur Kişiler Tekrar Memur Kadrolarına Tercih Yapabilir mi?, Peki bir önceki sözleşmeli alımda tercih yapıp yerleştirilen ancak gitmeyen personelin tercih hakkı varmıdır? gibi soruları yanıtlamıştık. Cevaplar için Tıklayınız

MediHaber.NET

“Kadrolu Sağlık Personeli Alımına Kimler Başvurabilir?” üzerine 11 yorum

  1. yok böyle bir adaletsizlik yaaa yeter artık herzaman bu oyunu yapmayın bu alımda yeni kimse alınmıycak atananlar yer değiştirecek herzaman aynı oyun yeteeeeeerrrr….

  2. sözleşmeliler tercih yapamaz deniyor siz hala yorum yapııyorsunuz. sözleşmeli istifadan sonra 1 yıl beklemek zorunda. az kaldı bir ysa daha çıkacak tercih edipte işbaşı yapmayan, çalışırken tekrar tercih edenler kamu çalışmasından men edilecek…

  3. yok böyle iş ya hem çalışanlar tercih yapabilecek yerleşirlerse sözleşmeli kadrosunu terk edip kadroluya geçecek. içinizde hiç mi insaf kalmadı. tıbbi sekreterlikten de 2 kişi alıyor, ne gerek var ki taşeronlar varken bizi ne yapsınlar.

  4. hayır anlamadığım mantık şu.zaten adam sözleşmeli ve ya kadrolu atanmış.sen ona neden bi daha tercih hakkı veriyorsn calışırken..oh o zaman her önüne gelen tercih yapmısn kadroya sözleşmeliye gecip dursun.atanamayanlar atama bekliyenler ne yapicak…allah akıl fikir versin başkada bisey demiyorum bu devlete sağlık bakanına

  5. lisede tıbbi sekreterlik okuyup önlisansta büro yönetimi olarak mezun olan ve kpss ye önlisans olarak giren tıbbi sekreterlik kadrolarına tercih yapabiliyormu????

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir