Kpss’den 26 Puanla Bakanlığa Yerleşti

2011/2 Kpss puan analizi. En Düşük puanlarla kim hangi kuruma yerleşti.

ÖSYM’nin 2011 KPSS/2 sınavına göre kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yapılan yerleştirme sonuçlarını önceki gün açıklandı.

Üniversite mezunlarının girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 60-70 gibi puanlar aldığı halde bunu düşük bulan ve memur olarak çalışmak için herhangi bir kuruma başvuru yapmayanlara büyük bir üzüntü yaşatacak tablo ortaya çıktı.

Çünkü yüzlerce kişi 50 ve altı puanlarla devlet memuru oldu. Sınavda sadece 4 soruyu doğru cevaplayan bir aday, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına kadrolu memur olarak atandı.

Yerleştirme sonuçlarındaki en şaşırtıcı yerleştirme Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda gerçekleşti. 4 doğru cevapla 26 puan alan bir aday fizyoterapist olarak bakanlığa.

Bununla da kalmadı. Sağlık Bakanlığı 38 puanla mühendis aldı. İstanbul Küçükçekmece Belediyesi 48, Kalkınma Bakanlığına 60, İçişleri Bakanlığı 40 puanla memur alırken, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğüne 53 puanla mütercim yerleştirildi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, taban puanı 50’den başlayarak 89 kadroya psikolog alırken, sosyal çalışmacı uzmanlarının puanları 39’a kadar düştü.

11 Temmuz’da yapılan KPSS/2 lisans sınavına, 412 bin 984 aday devlet memuru olabilmek için katılmıştı. Sadece 8 bin 234 kadro ve pozisyon için yerleştirme yapıldı./ Safure Cantürk/ Sabah

2011/2 Kpss’de Boş Kalan Kadrolar için TIKLAYINIZ

“Kpss’den 26 Puanla Bakanlığa Yerleşti” üzerine 9 yorum

  1. yazıklar olsun.nasıl bir ülkede yaşıyoruz.biz aylardır atanmak için çabalarken şu duruma bakın…

  2. Yahu bir çok kiş 85 puanla atanamazken,tekrar sınava hzırlanırken millet 50 puanın bile altıyla kadrolu memur oluyor. Göz boyamaya gelince Müslümanız.Nerde kaldı şimdi Müslümanlık???? Kul hakkı yemek değil midir bu ? Nasıl vereceksiniz bunun hesabını Allah’a?? Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.Alınan ahhlar elbet yerini bulacaktır..!!!

  3. bu kul hakkı degildir arkadaşlar adam kimsenın tercıh etmedıgı bi yeri yazmış ve atanmış kımsenın hakkına göz dikmemiş ki

  4. Bunlar böyle işte ben ortaöğretimim atanamadım 26 ile lisans atanıyor adalet mi bu bizden 1 kişi alıyolar onlardan 1000 kişi alıyolar yazıklar olsun yazıklar olsun kimse sesimizi duymuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir