4/B’liler ve Kadroya Geçenler Sağlık Bakanlığı Alımına Tercih Yapabilir mi?

Sağlık Bakanlığı Kpss 2011/9 ile 4/b sözleşmeli personel alımında tarih açıklandı.

Adaylar tercihlerini 12-15 Aralık 2011 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden kendileri yapacaklardır.

Sağlık Bakanlığı Kpss 2011/9 personel alımı için tıklayınız

4/B sözleşmeli personeller Alımlara Tercih Yapamaz

Sağlık Bakanlığı Kpss 2011/9 sözleşmeli personel alımında 7.400 kadroya atama yapacaktır. Sözleşmeli personeller,  sağlık bakanlığının yaptığı alımlara başvuramazlar.

Sağlık Bakanlığında sözleşmeli olarak çalışan personeller;  istifa edip 1 yıl beklemediği sürece Sağlık bakanlığının Kpss 2011/9 sözleşmeli personel alımlarına başvuramazlar.

Sözleşmeden Kadroya Geçen Personel; Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Atamasına Başvurabilir mi?

Sözleşmeli pozisyonda iken Kadro Kararnamesiyle kadroya geçen personel; Sağlık Bakanlığının yapacağı sözleşmeli atamalara başvuramazlar.

Kanun Hükmünde Kararname hükmü uyarınca sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken memur kadrosuna geçmek üzere dilekçe veren kişilerin memur kadrosuna atanması yapılması halinde kişiler kendi rızaları ile sözleşmeli pozisyondan istifa etmiş olmaktadır.  Dolaysıyla bu durumdakiler yukarıdaki madde gereğince, sözleşmelerini tek taraflı olarak fesih ettiklerinden, 1 yıl boyunda herhangi bir yere sözleşmeli personel olarak yerleşemezler.

Önceki yıllarda bazı kamuda çalışan 4/B’liler çalıştıkları halde tercih yapıp atamasının yapılmayacağını bile bile bu kadroları doldurmakta idi. Kadroyla birlikte bu sorunda ortadan kalkmış oldu.

Kadrolular,  Sözleşmeli Alımlara Tercih yapabilir

Sağlık Bakanlığı kadrolu olarak görev yapan personel, sözleşmeli pozisyonlara tercih yapabilir.

Bir önceki sözleşmeli alımda tercih yapıp yerleştirilen ancak gitmeyen personelin tercih hakkı varmıdır?

Kpss alımlarıya sözleşmeli personel boş kadrolarına yerleşip atanan ancak bazı sorunlardan dolayı bu pozisyonlara gitmeyen personelde tekrar tercih yapabilirler. Bu kişiler aynı zamanda kadrolu memur alımınada başvurabilirler.

Kadrolu Memurluğa Ataması Yapılanlar ve Gitmeyenler de Durum Ne Olacak

KPSS kadrolu alımlarına Ösym tarafından yerleştirilmesi yapılıp bu kuruma başlamayanlar, bu kpss puanı ile;bir sonraki kadrolu KPSS tercih işlemlerine başvuruda bulunamazlar. Tercih yapıp atansalar bile kurumlarına başlatılmazlar.

Tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususlara dikkat etmeleri ayrıca önem arz etmektedir.

MediHaber.NET

“4/B’liler ve Kadroya Geçenler Sağlık Bakanlığı Alımına Tercih Yapabilir mi?” üzerine 7 yorum

  1. ben 4b li olarak çalışan bir sağlık personeliyim bu atamalarda aday işlemleri sistemine girdiğimde tercih yapma hakkımın olduğunu gördüm ama her sitede farklı birşey yazıyo anlamadım tercih yaptım ve geri silinmiyo herangi birşey olurmu acaba ?

  2. iiii yaptın sende yap oda yapsın hepınız tercıh yapın hiçbirşey öğrenmeden insanlar beklesın ne gerek var siz atanın yine egonoz oksansın biiii

  3. nasıl silinmiyor arkadaşım ya silinir hem atanıyosunuz bide üstüne tekrar tercih yapıyosunuz sonra biz atama bekliyoruz yıllardır böyleleri olduğu sürece biz daha çooook bekleriz………..

  4. arkadaşlar ben silmek istiyorum farkındaysanız ayrıca çalışsaydın arkadaşım 88 puanım var sen almış olsaydın o siteden bu siteye coşmuştun !

  5. arkadaşlar ben khk ile kadroya geçmiş bir sağlık personeliyim..fakat kpss puanım ii (92).. bu yazıyı okuduktan sonra şunu anladım: khk ile kadroya gecenler 1 yıl 4b li tercih yapamıyor ama 1 yıldan sonra 4 b li tercih yapabiliyor.. ben 4 b li tercih yapa bilir miyim? lütfen cevap…

  6. Arkadaşlar üniversite hastanesinde sözleşmeli hemşireyim. Eşim zorunlu görevinden dolayı doğuya gitti ve orada üniversite hastanesi yok. Tayin isteme hakkım varmı eğer kadroyu kabul edersem??? Cevaplarsanız sevinirim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir