Sağlık Bakanlığı 2012 Yılı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 2012 Kpss Öncesi Yeni Sağlık Personeli Alımı Yapacak.

[notice]Sağlık Bakanlığı Personel Alım Tarihini Öğrendik.
GÜNCELLEME – 12 OCAK 2012
Sağlık Bakanlığı 2012 Yılı Personel Alımı Tarihleri için tıklayınız [/notice]

Sağlık Bakanlığı 2011/9 Kpss tercih ve yerleştime işlemleri tamamlanarak 2011 yılının son atamasını gerçekleştirdi.

Sitemize alım bittikten sonra sürekli olarak, 2012 Kpss öncesi Sağlık Bakanlığı yeni sözleşmeli personel alımı yapacak mı? şeklinde sorular gelmektedir.

Sağlık Bakanlığı 2012 yılı içerinde 20 bin alımı yapılacağını Bakan Akdağ belirtmişti. ( O haber için Tıklayınız )

2012 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı için 20 bin kadro bulunduğunu  belirten Bakan Akdağ  bu alımın Sağlık Bakanlığı’na ve üniversite hastanelerine kapsadığını da belirtmişti.

 Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı son 5 yıl içinideki alım sayılarına bakarsak Bakanlık her yıl 2 veya 3 alım gerçekleştirmiştir.

Bizler Sağlık Bakanlığının 20 bin sağlık personeli alımını tek seferde yapacağını tahmin etmiyoruz. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı 2012 Kpss öncesi yeni bir sağlık personeli alımı yapacağını düşünüyoruz.

Personel alım tarihi hakkında Bakanlıkla iletişim halindeyiz. Alım zamanı konusunda sizlere net bir tarih vermeye çalışacağız.

Sağlık Bakanlığı 2012 yılı alım takvimini açıklamalıdır

Kamudaki bir çok kurum personel alım takvimi belirleyip bunu her yılın başında yayınlamaktadır. Ancak Sağlık Bakanlığı alım konusunda hiç bir açıklama yapmamakta, alım tarihine 2- 3 hafta kala duyuru yapmaktadır.

Durum böyle olunca özel sektörde çalışan ve atama bekleyen bir çok sağlık personeli mağdur olmaktadır. Atama öncesi istifa ve iş yerine haber verme gibi durumlarda geç kalınmakta, çalışılan kurumlara tazminat ödemeye mahkum olmak zorunda kalmaktadır.

Ayrıca personel atama durumlarına göre özel hayatlarına yön vermektedir. Sağlık Bakanlığı’nın alım tarihi takvimi yayınlamaması nedeniyle bir çok asılsız haberler sitelerde dolaşmakta ve adaylara hayatlarında yanlış yön verilmesine neden olmaktadır.

Bu durumlardan kurtulmak adına Sağlık Bakanlığı’na çağrımız her yıl personel alım takvimi belirleyip bunu her sene başında yayınlaması ve atama bekleyen sağlık personeline bu konuda bilgi vererek ortaya çıkan mağduriyetin engellenmesi adına son derece önemlidir.

MediHaber.NET

“Sağlık Bakanlığı 2012 Yılı Personel Alımı” üzerine 14 yorum

  1. Atananlar tekrar tercih yapmasınlar lütfen bu konuylada ilgilenin.Binlerce arkadaşımızı mağdur etmesinler…

  2. 70ie atanamayan arkadas antalyaya atanmakmı ıstıyon yoksa kendı memleketınemı van atansaydın nıe tercıh yapmadın bide magduruz dıyp cıkıyonuz ..

  3. laboratuar okuğudum için çok pişmanım bu ne yaaa 1000 tane hemşire alıyo 60 tane lab alıyo ya haksızlık be

  4. Arkadaslar ben 83 puanla atanamadim bir alan kontrolu yapamadilar gitti yerlesenler tekrar tercih ediyor yerlesemeyeceklerini bile bile duz liseliler tekrar tekrar tercih ediyorlar yerlesemeyeceklerini bilen bile bu soruna bir an once cozum bulmalidurlar aksi takdirde bu puanla bile atanamayacagin alan disi tercih yapanlar hakkin hell degildir siZlere bolumum merak edenler labaratuvar tekniyeniyim teknikerlerinden de benden bir farki yok 84 puan ile bosta olani var allah hakkimizi komasinlar

  5. ne kıskançmışsın sen radyoloji ya sadece kendi memleketime atanmaya çalışıyorum…..boş tercih yapmıyorum sizleride gördük radyoloji mezunlarının kaçla atandıgını o yüzden hiç yorum yapma istersen

  6. ya biz ne yapalım kardeşim bırakın birbirinizle uğraşmayı gelin birlik olalım öğretmenlere diyanet personeline adalet bakanlığında yapılan iyileştirmeler neden sağlık personeline yok taşeron sorunumuz neden hala halledilmedi bırakın birbirinizle uğraşmayı bütün bunlar bu yüzden geldi başımıza öğretmenler gibi birlik olamadık tıbbi sekreterlikte taşeron sistemine geçmeye çalışıyorlar hangi hemşire hangi att buna baş kaldırdı iki cümle söyledi bunu söyleyin ama şunu unutmayın size de aynısını yapmayacaklarının garantisi yok

  7. Tamam atanamamışsın 70 puanın varmış bilmem ne bu kpss b*kunun nasıl işlediğinden haberin var mı ? sen sıralamana bakacaksın istersen 95 al, senin sıralaman 15 bindeyse ve bakanlıkta 14 bin alıyosa sen 95 puanla ortada kalacaksın. En nihayetinde sıralamanı yüksek tutacaksın atanacaksın arkadaş yok mağdur olduk yok bilmem ne demiyecen. madem mağdursun git başka bölüm oku git başka iş yap. ben radyoloji teknikeriyim aynı zamanda bir fizik öğretmeniyim ne oldu ???

  8. Çevre Sağlık teknisyeniyim 10 senedir atanamıyorum,70 le atanayıp üzülen arkadaş: ben 78 puanla yine atanamadım son atamada olursa olacak… 30 tercih hakkı var ama 15 kişi alım yapıyolar ya daha ne diyeyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir