Sözleşmelilere KADRO müjdesi

200 bin memur ve 127 bin işçi kadrolu oldu. Şimdi 151 bin sözleşmeli için rapor hazır. Bunların arasında 17 bin 800 belediye çalışanı da var

Kadro bekleyen sözleşmelilere kendilerine gelen müjdeyle sevindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli personelin dört gözle beklediği çalışmayı tamamladıklarını açıklamıştı. Şimdi iş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onay vermesine kaldı. Yani son söz Başbakan Erdoğan’ın.

Takvim’in haberine göre daha önce 200 bine yakın memur ve 127 bin işçiyi kadrolu yaptıklarını anlatan Çelik, “Şimdi 151 bin sözleşmeli için bir rapor hazırladık. Bunların içinde 17 bin 800 belediye çalışanı ve 800 kadar TRT çalışanı da var. Başbakanımız onayladığı zaman bunlar da kadroya geçecek” şeklinde konuştu.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, işçiler, memurlar ile ilgili kanun, emekliler ile ilgili intibak yasası ve taşeron işçilere yönelik çalışmaların TBMM’ye gönderildiğinin altını çizdi.

Bakan Çelik, şunları kaydetti: “Komisyonlarda konuşulup Cumhurbaşkanı’na sunulması gerekiyor ki, onaylansın. ‘Salı günü danışma önerilerini konuşalım ve bitirelim’ diyoruz. Ama muhalefetin bakış açısı; Salı, Çarşamba ve Perşembe de kavga edelim oluyor.”

“Sözleşmelilere KADRO müjdesi” üzerine 11 yorum

 1. editör bunun içinde yeni atanan 4/b li att lerde varmı cvp verirseniz sevinirim..benim için çok önemli…

 2. Bizler 2001 yılında zamanın KMS şuan KPSS adı altındaki memurluk sınavını geçerek bir de İngilizce sınavına tabi tutularak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne alınan sözleşmeli spor uzmanlarıyız.Bizlerin 10 yıldır kadro mücadelesi hiç bir sonuç getirmedi. Sayın Başbakanımızın son olarak kadroya geçirdiği 4b li öğretmen ve sağlıkçıların içinde yer alacağımızı düşünmüş umutlanmıştık ama bundan da bir sonuç çıkmadı.Umarız bu son yapılan çalışmanın içinde yer alırız.
  Son derece yoğun, stresli ve gelgitlerle geçirdiğimiz belirsizliklerle dolu olan bu 8 aylık süreç, birçok arkadaşımızın psikolojik olarak çöküntüye uğramasına ve sinirlerinin yıpranmasına yol açtı.Mağduriyet psikolojisi bizleri ve bizlerle birlikte sorumluluğumuz altındaki eşlerimizi, çocuklarımızı, ailelerimizi perişan etti. Birçoğumuz artık yaşadığımız hiçbir şeyden zevk alamaz hale geldik ve yüzümüz gülmeye hasret kaldı.
  Sürekli yoğunuz ve sürekli yorgunuz. Bilgisayar başında saatlerce oturmaktan bitap düştük, acaba müjdeli bir haber gelir mi diye. Psikolojik durumumuz ciddi anlamda bozulduğu için, iş verimimiz düştü .
  “Gecikmiş adalet, adalet olmaktan çıkar.”
  Beklentimiz, eşitlik ve adaletin sağlanması ve mağduriyetimizin giderilerek bizlerin de kadroya alınmasıdır.
  En büyük güvencemiz ise Sn Başbakanımızın, ‘Seçimden hemen sonra onları da halledeceğiz.’ sözüdür. Temennimiz Sn Başbakanımızın tüm Türkiye’ yi kucakladığı gibi, bizleri de kucaklamasıdır.

 3. sağlık bakanlığı ve üniversite hastanelerinde çalışan 4.b’lileri kapsamamaktadır. Sendikaların bu konuya acil müdahale edip tüm 4/b’lileri kapsama dahil ettirmesi gerekmektedir.

  1. yusuf bey nerden biliyorsunuz sağlık bakanlığının personellerinin dahil olmadığnı bu bilgiyi nerden aldığınızı söyler misiniz bu habrle ilgi aşırı bilgi kirliliği varda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir