112 Personeli İcap Nöbet Ücreti Alacak

112 istasyonlarında çalışanların tuttukları icap nöbet ücretlerinin ödenmesi sağlandı.

Isprta İlinde Hastanelere entegre çalışmayan 112 istasyonlarındaki çalışanlarımızın tuttukları icap nöbetlerinin ödenmemeye başlaması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü’ne yazılan 08.04.2011 tarihinde yazı ile bu ödemelerin mevzuat çerçevesinde yapılması gerektiği, ve nitekim 112’lerin entegre olarak hizmet verdiği hastanelerde böyle bir sıkıntının yaşanmadığı belirtilmişti.

Bu sıkıntının enteğre olmayan 112 istasyonlarında çalışan ambulans personelinin yaşadığı sıkıntı olduğu belirtilmişti.

Bunun üzerine İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Abdullah Hızır KILINÇ ile yapılan görüşmede tereddüde düşülen bu konuyla ilgili Bakanlıktan görüş sorulacağı, buna göre ödeme yapılacağı veya yapılmayacağı bildirilmişti.

Türk Sağlıksen Isparta şubesinin İl Sağlık Müdürlüğüne yaptığı başvuruyu değerlendiren, Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili olumlu görüşünü bildirdi. Görüş bu ödemenin yapılması yönünde oldu.

Böylece gönderilen yazının gereği yapılarak 112 çalışanların geçmişe yönelik alacakları ödenecektir.

MediHaber.NET

“112 Personeli İcap Nöbet Ücreti Alacak” üzerine 7 yorum

  1. Arkadaşlar müdürlüklere icap nöbet hakkınız için başvurun şu bir çok il vermeye başladı.
   Sendikanızla görüşün örnek bir dilekçe hazırlasın..

   Bakanlık olumlu görüş bildiriyor.

   1. Bakanlığın bu konu ile igili gerekçeli kararı ne,tam bir metin olarak yayınlarmısınız ?Ayrıca başvuran arkadaşları başvuru yaptıkları dilekçenin bir örneğini yayınlarsanız çok seviniriz…Şimdiden Teşekkürler.

 1. Bakanlığımızın vermiş olduğu yanıtı buraya taşırsanız ilgi yaparaktan müdürlüğümüze dilekçe bırakabiliriz..Teşekkürler olumlu bir çalışma olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir