Bakan’dan Sözleşmelilere Kadro Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İntes ile İŞKUR arasında yapılacak mesleki eğitim işbirliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Çelik gündemdeki soruları yanıtladı.

Toplu Sözleşme Yasası

Bakan Faruk Çelik toplu görüşme yasasının 4+4+4 kanunundan sonra gündeme geleceği ve bunun pazar olacağı yönünde açıklama yaptı.
Memur maaş zammı Mayıs ayında da süre tamamlanmış oluyor. Memurlarımızın zammı bu süre içinde tamamlanmış olacak” dedi.

Sözleşmelilere Kadro

Bakan Çelik’in yaptığı konuşmada: “Belediyelerdeki 17 bin sözleşmeli personel için çalışma var” Biz çalışmamızı tamamlayıp Başbakanımıza sunduk.
Başbakanımızın değerlendirmesi sonucu,vereceği talimat doğrultusunda da bu konu ele alınacak. veya başka bir yol çizilecek diye konuştu.

Editörün Notu: Bakanın değerlendirmesinden de anlaşıldığı üzere yapılan çalışma sadece Belediye personelini kapsamaktadır.
Kamu da ve Sağlık Bakanlığı’nda çalışan sözleşmeli personelin kadroya alınmasına dair bir çalışma bulunmamaktadır.

“Bakan’dan Sözleşmelilere Kadro Açıklaması” üzerine 4 yorum

  1. sayın başbakanım vekil ebe hemşireleri 4 bli yaptınız biz taşeron saglıkçılarda vekil gibi diplomalı tibbi sekreter ve hemşire laborantız USTAM BİZLERDE 4 BLİ OLMAYI BEKLİYORUZ

  2. böyle bir saçmalık olurmu? belediye personeli kadroye gececek.torpilliere gün doğdu desene.hepsi torpille girmiş oraya yazık gunah değil mi? kpss sınavı yokmu bu ulkede? nekadar güzel yapsınlar sınavı geçsinler.Allah kpss sınavını çıkaranlardan razı olsun.yoksa torpilllere baksana kadro bile veriliyor.kul hakkı yiyenlere kadro veriliyor.utanın biraz.ya dışardaki insan ne düşünmez.sınavla kazanana birşey demezler ama boyle olursa olurmu?kim haketmiş o kadroları.istisnalar dışında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir