Memurun maaş farkları ne zaman yatacak?

Memurların 15 Haziran’da yatması beklenen maaş farkları yatmadı

15 Haziran’da maaşlarını almak için ATM’lere giden memurlar, 5.5 aylık zam farklarını alamadı. Ocak ayında belirlenmesi gereken zam oranlarının gecikmeli açıklanması nedeniyle fark almaları gereken memurların fark ödemelerini ne zaman alacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Farkların 22 Haziran’da ödenebileceği öğrenildi. Memur emeklilerinin zam farkının ise 26 Haziran’da yatacağı kaydedildi. Zam oranlarından doğan fark nedeniyle en düşük zam alan memurların, 325 lira; en yüksek zam alan memurların ise 1530 liralık zam farkı olması öngörülüyordu. Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, “Farkların yatmaması Maliye Bakanlığı’nın beceriksizliği. Anlamsız bir vurdumduymazlık. Oranlar belli. Neden bugüne kadar hesaplanamamış? Maliye, 3-5 günden edeceği kârın hesabını mı yapıyor” dedi.

MİTHAT YURDAKUL / Hürriyet

“Memurun maaş farkları ne zaman yatacak?” üzerine bir yorum

  1. farkalrın geciktiğini söyleyenler alsın maaş bordrosunu devletin verdiği fark belli hesaplasın çok kolay tüm hesaplamalar dört işlemden başka birşey değildir memurların %99 en az lise mezunudur. hesaplamalar yapılınca sgk gönderimi var bir kuruş bile hatayı kabul etmez bu işin saymanlık banka vs aşamaları var buyurun yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir