Hemşirelik Lisans Tamamlama Helitam Kayıtları Başladı

2012–2013 Eğitim-Öğretim yılında HEMŞİRELİK LİSANS TAMAMLAMA (HELİTAM) PROGRAMI ön kayıt işlemleri 31 Temmuz 2012 – 27 Ağustos 2012 tarihleri arasında bu ekran üzerinden yapılacaktır. Kayıt işlemlerinizin hatasız ve süratle gerçekleşmesi için bu ekranda sizlerden istenecek bilgileri tam ve doğru olarak ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir.

Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) Programı’na

1- Başvuru tarihi itibariyle;
a) Sağlık Bakanlığı
b) Diğer kamu kurum ve kuruluşları
c) Özel sağlık kuruluşlarında çalışan,

2- Mezun olduğu önlisans programı itibariyle;
a) Hemşirelik Önlisans Programı
b) Sağlık Memurluğu Önlisans Programı
c) Sağlık Meslek Liselerinin
1) Hemşirelik Bölümü veya
2) Sağlık Memurluğu Bölümünü bitirdikten sonra Sağlık Teknikerliği Önlisans Programından mezun olanlar başvurabileceklerdir.
Yukarıda belirtilen şartları taşımayan adayların yapmış oldukları ön kayıt işlemleri kabul edilmeyecektir.

Ön kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenci adayları kesin kayıtlarına esas olacak belgeleri 3 Eylül 2012 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne posta yolu ile göndereceklerdir. Belirtilen tarihe kadar Üniversitemize belgeleri ulaşmayan adayların kesin kayıt işlemleri yapılmayacaktır.

Kesin Kayıt İçin İstenen Belgeler Kesin Kayıt İçin İstenen Belgelerin Gönderileceği Adres Kesin Kayıt İçin İstenen Belgelerin Gönderileceği Son Tarih
BELGE GÖNDERİMİ
Ön kayıt başvurularınızın hızlı ve hatasız bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli belgelerin eksiksiz ve belirli bir düzen içerisinde gönderilmesi oldukça önemlidir. Kayıt işlemi için gönderilmesi gereken belgeler aşağıdaki gibidir;

 1. Ön kayıt formu – “internet üzerinden başvuru esnasında alınacak çıktı” (imzalanmalıdır)
 2. KKTC  uyruklu öğrencilerimiz ön kayıt formu doldurmayıp,  dilekçe ve istenilen evraklarla müracaat edecektir.
 3. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 4. Önlisans diploması veya noter onaylı sureti
 5. Lise diploması veya noter onaylı sureti (Sağlık Teknikerliği Programı Mezunları İçin)
 6. Çalışma belgesi
 7. 3 adet fotoğraf

Belge gönderiminde izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir.

 1. Kapaklı şeffaf dosya içeresine 4 adet poşet dosyayı takınız.
 2. İlk poşet dosyayı boş bırakınız
 3. İkinci poşet dosyanın ön yüzüne ön kayıt işleminin ardından çıktısını alarak imzaladığınız Başvuru Formunu yerleştiriniz.
 4. İkinci poşet dosyanın arka yüzüne kurumunuzdan aldığınız çalışma belgesini yerleştiriniz.
 5. Üçüncü poşet dosyanın önyüzüne Mezuniyet belgesi aslı veya noter tasdikli suretini yerleştiriniz.
 6. Üçüncü poşet dosyanın arka yüzüne Lise diplomasının aslı veya noter onaylı suretini yerleştiriniz (Lise diploması gerekli olan adaylar)
 7. Dördüncü poşet dosyaya nüfus cüzdan fotokopisini yerleştiriniz.

NOT: Geçmiş dönemlerde HELİTAM programına kayıt yaptırmak için evrak göndermiş  öğrenci adayları yeniden evrak  göndermesi gerekmektedir.
Ön lisans Mezuniyet Bölümleri  Diyaliz, Veteriner, Laboratuvarı, Analiz, Radyoloji, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Çevre Sağlığı Teknikerliği, Tıbbı laboratuvar  vb. bölüm ve programı mezunu olanları kapsamamaktadır.

Atatürk Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü
25140 ERZURUM
 3 Eylül  2012 Pazartesi  Mesai Bitimine Kadar

“Hemşirelik Lisans Tamamlama Helitam Kayıtları Başladı” üzerine 28 yorum

 1. “Ön lisans Mezuniyet Bölümleri Diyaliz, Veteriner, Laboratuvarı, Analiz, Radyoloji, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Çevre Sağlığı Teknikerliği, Tıbbı laboratuvar vb. bölüm ve programı mezunu olanları kapsamamaktadır.”

  Bunları kapsamadığına göre diğer tüm Sağlık Teknikerliği bölümlerini kapsıyor anlamına gelebilir mi aceba ?

 2. sağlık meslek lisesinin üst öğrenimi sayıldığı için veteriner ve laborant önlisans programını bitirdik.Bizlerede neden hemşirelikte lisans tamamlama hakkı verilmiyor?

 3. 2012-2013 yılı yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt ücretini kasım ayında yatıranların baivuruları kabul edilecekmi lütfen acilen bana bildirin ne olur kayıtlar uzatılmıştı acaba ödemelerde bu uzatılma kasıma sarkması olurmu

 4. hemşireyim,optisyenlik önlisans mezunuyum neden lisans tamamlayamıyorum.optisyenlikte sağlık alanına girmiyormu

 5. Bu ne büyük bir haksızlık böyle yaa..Tıbbi laboratuvar ,radyoloji vb bölümlerden mezun olanların ne günahı var şimdi? Yapılan ayrımcılık değil de nedir?

 6. Çocuk gelışimi ön lısans mezunlarına da hemşirelik lisans tamamlama hakkı verilsin çünkü bizde sağlık derslerını goruyoruz.Bizlerden çok iyi çocuk hemşiresi çıkar.Çocukların dıllınden bız çok iyi anlıyoruz.

  1. allah aşkına akıl mantık var 4 yıllık sağlık meslek lisesini bitirmiş üstüne 2 yılda diyaliz vs vs bölümü bitirmiş olanlara bu hak verilmiyorda kalkıp çocuk gelişimi bitirenlere mi verilecek. oldu olacak o zaman bizlere de tıp için hak tanısınlar. neticede 6 yıl okumuş oluyoruz 😉

 7. Bizlere yani önlisans çocuk gelişimlere de hemşirelik lisans tamalama verilsin bızler de saglık derssını goruyoruz.Her iki taraftan egıtım almıs oldugumuzdan çocukların dillinden çok iyi anlıyoruz.Bizlerden çok iyi çocuk hemşiresi çıkar.

  1. BEN LABORATUAR MEZUNUYUM BENIM DGS ILE GECISIM VARKEN BANA BU HAK VERILMIYOR SIZE NEDEN VERILSIN

 8. BU BUYUK HAKISIZLIK BEN LABORATUAR BOLUMUNU BITIRDIM BENIMDE HEMSIRELIGE GECISIM VAR NEDEN BU HAK BIZE TANINMIYOR

 9. sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum hatta 4 yıllık hemşirelik 2. sınıftayım üniyi bırakmayı düşünüyorum ama üniversite önlisans diplaması vermiyo bu durum da başvuru yapabilirmiyim? ayrıca örneğin ben iç hastalıklar dersini aldım tekrar almam gerekecek mi yoksa muaf olma durumum var mı? teşekkürler

 10. Ben lise hemşirelik mezunuyum örğün eğitim ile Sınavı’sı geçiş hakkı verilen tıbbı labaratuvar bölümü önlisans bölümü mezunuyum dikey geçiş hakkıla hemşirelik bölümüne geçiş var ama uzaktan eğitimle yok. hemde tıbbı labaratuvar hemşirelik meslek üstü sayılırken ama hiç hemşirelik. Okumamış sağlık tek .bölümüne var böyle bi haksızlıkta yok yani biri şu işe el atsın ya……….

 11. yaşlı bakım teknikerliği bölümünde okuyorum mezun oldugumda sağlık teknıkerlıgı unvanı verılıyor acaba helıtama kayıt olabılırmıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir