Çevre Sağlığı mezunları Hemşirelik Lisans tamamlama programına kayıt yaptırabilecek

Çevre Sağlığı Teknisyeni mesleğine haiz olmayan ve AÖF dışında Sağlık Teknikerliği mezunu olanlar hariç olmak üzere….

Sağlık Meslek Liselerinin Çevre Sağlığı bölümünden mezun olup Eskişehir Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden Sağlık teknikeri olarak mezun olanlar Hemşirelik Lisans tamamlama programına kayıt yaptırabilecektir.

Derneğimizin Genel Başkanı Muhammet Birinci’nin Erzurum Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi yetkilileri ile yaptığı görüşme neticesinde AÖF Sağlık Teknikerliği bölümü mezunu olan meslektaşlarımızın Hemşirelik Lisans tamamlama programına kayıt yaptırabileceği bilgisine ulaşılmıştır.

05.10.2012 tarihine kadar kayıtlar uzatılmış olup bir an önce meslektaşlarımızın Erzurum Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin internet sitesinden ön kayıt yaptırmaları ve tüm meslektaşlarımızın haberdar edilmesi önem arz etmektedir.

Bu süre içinde kayıt yaptıramayan meslektaşlarımızın Derneğimizin genel başkanı ile diyalog kurmaları gerekmektedir.

Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

“Çevre Sağlığı mezunları Hemşirelik Lisans tamamlama programına kayıt yaptırabilecek” üzerine 21 yorum

  1. hemşire arkadaşım ben 4 yıllık lisans sağlık memurluğu mezunuyum lisedede tıbbi sekreterlik okudum şimdi sen bunada ne alaka dersin evet bizim zamanımızda çevre sağlığı lise mezunlarıda lisans sağlık memurluğu okuyabiliyorlardı artık sağlık memurluğu bölümü kaldırıldı ve bizlerde sizin gibi hemşire olduk şimdi bunun nesi saçma çevre sağlığı mezunlarının hemşire olamayacağını kim söylemiş

 1. VALAHA BENCEDE PESS LİSE HEMŞİRELİK OKUDUM TIBBBİ LABORATUVAR OKUDUM BEN BU İŞLE BU KADAR YAKINKEN ÇEVREDEKİLERİ ALIYOLARYA PESSS

  1. haklısın arkadasım.bende saglık meslek hemsırelık mezunuyum.hemsırelıkten hak tanıdılar tıbbı labor.veterıner teknıkerlık okuduk.657 hemsırelık yapıyorum.bıze hak tanınmıyor cevre saglıkcılara hak verılıyor.sacmalık..önce hastanelerdekı hemsırelık unvanı ıle calısanları degerlendırsınler

 2. yazıklar olsun verilen eğitimler….hemşirelik bu kadar da aşağılanamaz….lisans mezunu bir hemşire olarak bu mesleği hakkıyla yapıp bu tür seyleri ve hala bu kapatılmayan liseleri görünce sinirden içim içimi yiyiyor..artıkkkk kaliteyi arttıracağımıza ki hastalar hala eski ve eğitim seviyesi düşük sağlık calısanlarından şikayet ederken ; bizim mesleğimizi bu kadar da düşürmeyinnnnnn birileri çıksın adam akıllı işini yapsın artık yeter!

  1. eğitimi savunan arkadaşım neyin davasını çalıyorsunuz.bizler bilirizki eğitim bir gecelik soru ezberlenip sınava girilince olmuyor.eğitim uygulamalı olmalı,lise mezunlarıda çekirdekten alıyor eğitim uygulamada olur.adam doktor olur gelir, işbaşı yapar görevini lise mezunu sağlık memurundan öğrenir.eğitim beyinde olmalı diplomada değil..

   1. kusura bakmayın da hastanelerde staj öğrencilere bütün işleri yaptırırken sesiniz çıkmıyor bir şey olunca abartılı yazılar yazmayı konuşmayı çok seviyorsunuz ben attyim ve stajımda bir çok hemşireyle karşılaştım sohbet ettim çalıştım bazı ucuz insanlarda stajerleri çok güzel kullanıyorlar öğrencilerde sesi çıkartamıyor neden sadece not derdinden o yüzden konuşmalarınıza lütfen dikkat edin

 3. arkadaslar lise mezunu hemsireleri neden aşağlarsınız anlamam !tamam eğitim sewiyesi yükselsin bencede ama çözüm sağlık m.liselileri aşağılamakla olmaz …bu arada bense s.m.l tıbbı lab.sonra sağlık hiz.m.y o.dan mezun oldum .sonrada dgsyle biyolojiye geçtim devlet memuruyum ve bir sağlık meslek liseli olarak her zaman gurur duydum cünkü orada werilen mesleki eğitim emin olun üniwersitede bile werilmiyor .ayrıca bizi çekirdekten yetiştik arkadaslar …okumak çok güzel bişey insan kendini geliştimeli gücü aklı ve zamanı warsa ..keske laborantlara da werseler lisans hemşirelik ben okurdum ..

  1. eda arkadaşım teşekkür ederim bu yazın için ben att mezunuyum var bu yazına tamamen katılıyorum

 4. lisans tamamlamak herkesin hakkı. Ayrımsız Bütün bölümlere bu hak verilmeli. Hemşire arkadaşlar da kendisini çok yüksekte görmesinler. ben ATT yim işimi severek ve layıkıyla yapmaya çalışıyorum. Ben ne hemşireler gördüm 4 yıl okumuş bırak igne yapmayı tansiyon bile ölçmeyi beceremiyor. Herşey okumakla bitmiyor. Önemli olan başarıdır.

 5. hemşire arkadaşlar başkalarına verilen haklardan neden şikayetçi ben onu anlamadım. çevrecilerle bakanlık arasında olan birşeye siz neden maydonoz oluyorsunuz….

 6. bende tibbi laboratuvar mezunuyum.sonuçta sağlık okuduk.hemşirelikle daha alakalıyken bize bu hakkı vermemeleri büyük bir haksızlık.

 7. bir lise mezunu ile üniversite mezunu arasındaki fark sadece meslek bilgisi, mesleği teorik ve teknik bilgisine göre icra etmesi değildir; öncelikle bunu anlamak lazım..sağlık meslek liselerinden mezun olduklarında 17 yasında atanıp, devlet memuru olan insanlar da hayata cabucak atılıp, cepleri hemen para gördüğünde iş hayatları ve aile hayatlarında kişilik bozuklukları ile karsılasılmaktadır…herkes için gecerli değildir tabiki her lise mezunu böyle değildir ancak gelişimsel olarak bu gerceği gözardı etmiyelim.aileden yeni cıkcak bir insan daha kendi kimliğini olusturmadan iş yasamına balıklama atlıyor ve bir bocalama yaasıyor kendi içinde ki iş yasamının stresi de baska bi etki yaratıyor…ve şunu da unutmayalım ki bizler kendimizi geliştirmek için lisans yüksek lisans eğitimm…bu süreci tamamlamada hala devam ediyoruz ki sizlerde kolay atanmaki için ki bu mesleğe gecişi istiyorssunu ancak benim TEK DİLEĞİM SAĞLIĞIN DAHA KALİTELİ İCRA EDİLMESDİR; UMARIM HEPİMİZ İNSANLARIN YARALARINI KAPATABİLECEK DÜZEYDE SEVGİYLE YAKLASIRIZ…

 8. arkadaşlar artık lütfen derin uykunuzdan uyanın.birbirinizle cebelleşeceğinize büyük resmi görün.ülkemizde sağlık alanı yağmalanıyor,herkes ne kadar parsa kapabilirim diye birbirini boğazlarken asıl sağlık hizmetlerini yürüten omuzlarında yıllardan süregelen ağırlıkları cefakarca taşıyan hemşiresi,ebesi,sağlık memuru,çevre sağlıkçısı,laboratuvarcısı,röntgencisi ve bilumum hepiciği , aynı tavanın balıkları işi gücü bırakmış birbirleriyle uğraşıyorlar.zama birlik olma zamanıdır,yakındır mesleki kıyımların zamanı.sağlık ocaklarımız,sağlık merkezlerimiz,sağlık evlerimiz kalmadı!!!!!!!!!!!! şimdi ise devlet hastanelerimiz kalmadı ????????????? Mesleğe yeni başlayanlar ve emekliliği yakınlaşmış meslekdaşlarımıza kısa zamanda zorunlu dağ manzaralı çalışma alanları dayatılacaktır.birbirinizle kavga edeceğinize üretimden gelen mesleki güçlerinizi birleştirin.hepimizin birbirimize ihtiyacımız var. sağlıcakla kalınız.

 9. hemsırelere laborant-veter.teknıkerlıgı onlıans okuma hakkı verılıyorsa.bu ınsanlara da mezun olduktan sonra hemsırelık lısans tamamlama hakkı verılmelı.sonucta bu ınsanlar devlet hastanelerınde hemsıre unvanıyla calısan ınsanlar.önce bu ınsanlar degerlendırılmelı.bır hak verılecekse oncelık onlarındır.cevre saglıgı ne alaka hemsırelık yapanlar varken…mantıksız ısler..ısler boyle yuruyorsa bende tıp fakultesıne gecıs hakkı ıstıyorum:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir