Sınavı Kazananların Kadro Hakkı

1 Eylül’de sonuçları açıklanan görevde yükselme sınavında barajı geçen tüm çalışanların hak ettikleri kadrolara atanması gerektiğini ifade eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “ Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan görevde yükselme sınavının sonuçları 1 Eylülde açıklandı. 2 Bin olarak ilan edilen VHKİ kadrosuna atanmak için baraj olan 70 puanı 4 Bin 350 personel geçti. Yani 2 Bin 350 hizmetli hak ettiği ve sınavı kazandığı halde kadrosuna kavuşamayacak. Bakanlık hakkı teslim etmeli ve sınavda barajı geçen herkese bu kadroları vermelidir.” dedi.

Kahveci Maliye Bakanlığı’ndan ek kadro talep ederek sınavı kazanlara bu kadronun verilmesi gerektiğini belirtti

2 Bin VHKİ kadrosu ilan etmenin en başta yapılmış olan hata olduğuna dikkat çeken Kahveci “ Sağlık Bakanlığı’nda sadece hizmetli kadrosunda 23 bin kişi var. Şoför ve aşçı gibi diğer kadroları da düşündüğümüzde bu sayı daha da yükseliyor. Binlerce çalışanın yıllardır kadro beklerken talebin yüzde 10’nu bile karşılamayacak bir kadronun ilan edilmesi baştan yapılan bir yanlıştı. Şimdi sınavda başarılı olan ama kadro yetersizliği nedeniyle mağdur olacak olan 2 bin 350 çalışanın hakkının teslim edilerek bu yanlıştan dönülmesi için ilk adımının atılması gerekiyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın diğer bakanlıklara göre çalışanlara hak ettikleri karoları vermede sınıfta kaldığını ifade eden Kahveci “ 23 Bin Hizmetlinin memur kadrosuna atanması gerektiğini daha önce dile getirmiştik. Bu talebimizi de diğer bakanlıkları örnek göstererek istemiştik. Fakat bakanlık hem sınav yapıyor hem de yeterli kadro ilan etmiyor. Bir anlamda çalışanlara karşı bir tavır sürdürüyor. Aynı hükümetin birçok bakanlığı hizmetlileri çoktan memurluk kadrosuna atadı. Bu kadroyu fiilen sonlandırdı. Bizim Bakanlık ise şaşı bakmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.

“Sınavı Kazananların Kadro Hakkı” üzerine 6 yorum

  1. slm arkadaşlar
    milli eğitim bakanlığı çok iyi yaptı katılabilecek her herkes katıldı sınırlama yoktu.
    2 sendikalar da hizmetliler için hiç bişi yapmıyorlar hiç bir baskı yok 13 yıldır memurluk yapıyorum dün ku gelen yerimize geçiyor biz çok fedakarlık yaptık birazda sağlık bakanlığı fedakarlık yapsın arkadaşlar biz türkiye geneli olara hizmetliler bir sitede buluşalım sesimizi her kes duysun sendikacılardan bir hayır yok görüşmek üzere allah a emant olsun saygılar
    söylenecek çok şey var aslında

  2. 70 barajını açtık başka kurumlarda yükselme sınavını kazanmadan atanma yapılıyorda sözleşmeliler bir gecede kadroya alınıyorda bize gelincemi sayın bakanım kanun yasa anaya ne yasa varsa önümüze koyuluyor çifte standart olurrmu ozaman sınav yaptıkınız zaman sınav yerlerine kamara koyun internete sınavı görüntülü yayınlayın hakımız yiyilmesin. torpil ortadan kaksın bilmeden kazanan olmasın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir