Başhemşirelik Yerine Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter, Daire Başkanları, Hastane Yöneticileri, Hastane Müdürlerinin atanmasından sonra yeni isimleriyle Hastane Hasta Bakım Hizmetleri Müdürlüğü olarak ismi değiştirilen Başhemşireler’de değişti.

Artık Başhemşirelik makamı iptal edildi. bunu yerine Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü atanacak.

Hastanelerde bu görevi lisans mezunu hemşireler ve sağlık memurları yönetecek.

Medihaber.Net

“Başhemşirelik Yerine Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü” üzerine 22 yorum

 1. Bu sistemin hemşirelik adına neler getireceği konusunda şüphelerimiz varken bugün zamanında ayaklarını uzatıp hastanın ayağına gelmesini bekleyen bir başhemşire yardımcısının neyseki zamanında bitirdiği lisans tamamlama ile bu kadroya yerleştiğini öğrendik.

  Hemşirelikte ne zaman bir düzen tutacak, ne zaman bu işin gerçek sahipleri başa geçecek merak içindeyiz !

  Üstelik hastanede yüksek lisansını yapmış, en az 30 araştırma sahibi, liyakatli bir hemşire bulunurken!

  1. kesinlikle özlem hanıma katılıyorum.Gerçektende hakeden okadar yükseklisanslı vede özveriyle çalışan hemşireler varki maalesef yeni sistemde çok değişiklik olmadı gemisini yürüten yine kaptan herzaman olduğu gibi çok ama çok yazık……..

    1. Arkadaslar size katılıyorum.Torpili olan aynı yerinde hala ne lisans mezunu önlisans mezunu bizim başhemşire

     1. şimdiden kimlerin atanacağı belli oldu. ister lisans ol ister olma genel sekreterin dediği oluyor, kendi adamlarını seçmiş bile kriterlerse uymasa bile

 2. ben de çok çalışkan bir arkadaşımın bu görevi aldığını haberini aldım.inanıyorum ki elinden geldiğini yapacak.yapıyordu da zaten.

 3. bence bu işlere en uygun personeller saglık memurlarıdır çekirdekten yetişiyorlar herşeyi en pratiğini en güzel şekilde yapıyorlar herseyden anlıyorlar.hastanelerin her biriminde çalışmış kişiler ,sivil memurluk bile yapmışlar bence bir hekim olarak bu işe toplum saglığı saglık memurları bakmalıdır müdürlük yapmalıdır.

  1. Yavuz bey siz hekimlerle ilgili sorunlara zaman ayırırsanız daha başarılı olursunuz. Her sağlık profesyoneli alanıyla kendi ilgilenirse iyi olur.

 4. kaldırılsın çoğu emekliliği gelmiş, geçmiş kişiler boş yere yıllardır bu makamı dolduruyorlar bence bu işleri erkek personeller yapmalı tıpkı hastane müdürleri gibi bu zamana kadar hep bayan başhemşiler yaptı da ne oldu hiç ileri gitmedik hep ezildik .saglık memurları olsun erkek personelin bir ağırlığı olur

  1. makamı cinsiyetleştirmeyiniz…bu güne kadar hak etmeyen kişiler yanı torpille gelen kişiler bu makama geldiği için bu şekilde…

  2. Bir hekim bunları düşünürse diğerleri yani bunu duyanlar şaşkınlık yaşar. Tıpkı benim gibi .tekrar söylüyorum. Kendi işinize bakın

   1. Yıllardır bu hemşirelik ne zaman düzelecek diye düşünüp duran sevgili arkadaşlar Hemşirlerin her işine karışan Dr Yavuzlar oldukça düzelmez. Herkes kendi mesleğinin inceliklerini ve gelişimlerini keşke takip etse. Keşke de onları yıllarca koltuklarında otursun aman her dediğimizi kabul ettiriyoruz nasıl olsa diye korumasaydınız. Onlarda bunu fırsat bilip sadece dr larla iyi geçinip koltuklarını korumasalrdı, hemşirelik hizmetleri için çalışsalardı.

 5. arkadaşlar bu başhemşirelik kaldırılınca yeni sistemde yeni adıyla saglık hizmetleri müdürü olunca tüm yardımcı saglık personeli bunamı bağlı olacak lab tek olsun röntgen tek olsun aneztezi olsun psikoloğ olsun eczacı olsun saglık memuru olsun hemşire olsun hepsi tek elde tıpkı müdürlüklerdeki gibi bir bir müdür ve yardımcılarına baglanacağız.yoksa eski düzen sadece ebe ve hemşireler mi baglı kalacak.saygılar

 6. yine tutturdular lisans mezunu diye kardeşim lisans değil bu işi gercekten yapabilecek insanlar o makamlara getirilmeli…bende lisans mezunuyum ama ne olursa olsun bu işi gercekten yapabilecek insanlar bu makamlara gelsin..sonucta lisans kriteri konulunca belki çekirdekten yetişmiş bu işi daha iyi yapabilecek lise mezunu hemşirelere de yazık oluyo…kardeşim ne diploma meraklısı bi ülkeyiz..saglıkta lise lisans vs boş işini gercekten yapan insanlar ve bu makamlara layık insanlar bu işi yapmalı gerisi boş…aslında bu bakanlığın yaptığı tüm işler boş ama neyse o da ayrı bi sıkıntı…

  1. Çetin Bey yazınızı okurken eğitim farkı işte bu diye düşündüm. Çünkü eğitim anlama, algılama, problem çözme ve olaylara doğru bakış açısı ile yaklaşma fırsatı verir. Aksi zor kazanılır. Bilmem anlaşıldı mı?

  2. tabiki eğitim önemli bir lise mezunu ne kadar ıyı olursa olsun en kötü lisan mezunundan daha kötüdür insanla boşuna okuyor o zaman eğitim önemli kardeşim bunu daha öğrenemedysen öğrende gel çok birsey söylemeye zaman öldrmeye gerek yok.okuma yazması olmayan çok bececerkli çk çalşkan çok yetenekli iyi insanlarda var onlarda bşa gelsin istersen

 7. hasta bakım müdürü nasıl bir isimdir.hemşire sadece bakım mı yapar?hemşirelik görev ve yetkilerde bir sürü şey sıralandırılmış ve ordan sadece bakımı kesip müdürlük yapmışlar..yazık!!!

 8. yavuz beye katılıyorum üniversiteden bayan bir hocam aynen şu tabiri kullanmıştı “bayanlar yöneticilik yapacak olgunluğa erişemezler” bence de sağlık memurları yapmalı.

  bir hekim olarak ben sağlık memurlarının yada erkek hemşirelerin bu işi yapması taraftarıyım zaten hekim gözüyle genel bakış bu şekilde. ben başhekimlik makamı gibi bir yere gelmiş olduğumu varsayarsam asla ast olarak bayan çalıştırmam !

  1. isminiz burcu olduğuna göre bayan olma ihtimaliniz yüksek.kendiniz ast olarak bayan çalıştırmıyosunuz fakat kendinizi başhekim yapabiliyosunuz.belkide erkeksinizdir bilemem.bu devleti bir erkek olarak tayyip yönetiyoda ne oluyo sanki?? üniversitedeki bayan hocan bayanlar yöneticilik yapamaz demişya koca bi sınıfı nasıl yönetebilmiş,ağırlığını nasıl koyabilmiş,size nasıl kendinin o sınıfın o andaki yöneticisi olduğunu hissetttirebilmiş ve çok merak ediyorum eğitimini nerede almış acaba???yöneticinin bayanı erkeği olmaz.yeterki sırf sağlık-sen üyesi,başhekimin yada milletvekilinin bi tanışı ahbabı gelmesin.bakın tüm yöneticilerinize bayanlı erkekli hangi sendikadan?? varmı hiç türk-sağlıksenden,sesden vs….tüm genel sekreterlerde dahil olmak üzere herkes akp li ki bi yerlere gelmişler.bayan yada erkek olduklarından,hakettiklerinden,eğitimini almış olup,işlerini düzgün yaptıklarından değil,ufkunuzu açında şu devirde cinsiyet üstünlüğünü tartışmayı bırakın.hakkınızı arayın!!!!

 9. devlet hastanesinde doktorum yeni gelen bi müdür olduğunu felan söylüyorlardı.adam gelir gelmez acilin tüm düzenini değistirdi, herşeyi alt üst yaptı..bizim başhekimde sagolsun bişeycik demiyordu adama…gecenlerde de bana artistlik yapınca kafama taktım adamı…konumunu öğrendim…”sağlık bakım hizmetleri müdürü”..şimdi araştırma fırsatım oldu..adam meğer başhemşirelik konumuna gelmiş..bende amirdir diye sesimi çıkarmadım..ulan sen görürsünn. kime artistlik yapıyon.. pazartesi haddini bildireyim şu denyonun.. bu iyi oldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir