Atanamayanlar üzülmesin! 2012 KPSS Puanı ile 3 alım daha yapılacak

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği, KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda yer alan sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemlerinde sonuçlar açıklandı.

MediHaber.Net Özel Haber

11 bin 116 sözleşmeli sağlık personeli alımı için yapılan KPSS-2012/5 tercih sonuçları ve tercih sonucu oluşan en küçük ve en büyük puanlar açıklandı. Orta öğretimde boş kalan kadro bulunmazken, Önlisans düzeyinde 167, Lisans’ta 36 kadro boş kaldı.

Sağlık Bakanlığı personel alımını personel alımını Sağlık Bakanlığı 2021 yılı personel alım tarihleri başlıklı haberimizle tam 11 ay önce aralık ayında yapılacağını sizlere duyurduk.

Sağlık bakanlığına  atanmak isteyen sağlıkçılara yardımcı olmak için bir çok haber yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Şimdiye kadar yaptığımız tüm haberlerde Sağlık Bakanlığı’nın personel alım tarihleri konusunda yanılmadık. Bundan sonrada yapacağımız görüşmeler sonrası, sizlere net alım tarihleri konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Atanalar için İstenilen belgeleri açıkladık.

Atanamayan meslektaşlarımız üzülmesin Sağlık Bakanlığı 2012 KPSS puanı puanı ile en az 3 alım daha yapacak. Sağlık Bakanlığı son 3 yıl içinde yılda 2 defa alım yaptı. Bulardan ilk alımı Nisan ile Temmuz ayları arasında , yıl içindeki 2. alımını ise Kasım ve Aralık ayları içerisinde gerçekleştirdi.

Yine bu şekilde olacağı düşünülürse, 2013 yılı içerisinde  2 alım 2014 yılı içerisinde  sınava kadar 1 alım yapılır. Toplamda en az üç alım bekliyoruz.

Şimdi alımlarda yüksek puanlı alan kişilerin yerleştiği için, bir sonraki alımlarda daha düşük puanlı kişilerin atanacağı kesindir.

En düşük paunlarla nerelere atama yapıldı ?

Atanan sağlıkçılara hayırlı olmasını, atanamayanlara ise önümüzdeki süreçte sabırlı olmalarını diliyoruz.

MediHaber.Net

“Atanamayanlar üzülmesin! 2012 KPSS Puanı ile 3 alım daha yapılacak” üzerine 101 yorum

 1. Üzülmemek elde mi.? Ösym yada bakanlık atanan birinin tekrar tercih yapmasini engellemedigi sürece düsük puanlilar daha cook bekler. Canli sahidi oldugum bir hemsire arkadasim 3 yilda 3 kez atandi ilk atamasi 4 – b liydi sonra kadroya 657 ile atandi bu haftada 657 den istifa edip 4-b ye atandi.. Bu mu adalet… Sizde yuksek puan alin sizde yapin deniyor… Sayin Basbakanimiz ve Duyarsiz Bakanimiza ithaf ediyorum

 2. van çatağa atandım .bu atamaya gitmesem diğer alımlara başvurabilirmiyim.çok kötüyüm ben.ne yapacagımı bilemiyorum

   1. Hakkın bitti, gitmezsen puanın iptal olur. Gitmezsen 2014 sınavını beklersin. Gitmeyeceğin yeri yazma, sor kaç kişi gitmek ister!!!

  1. zeynep hanım van çok korkulacak bir yer değil. benim eşim asker . orda görev yaptık. dışardan gelen insanı kabul eden nadir doğu illerinden birisidir. çok yardımcıdırlar. özellikle et yemekleri çok güzeldir. iklimi diğer illere göre daha iyidir. terör çok etkin değildir. mersin, diyarbakırda çok etkin. oralardada kaldım. oralar için aynı şeyi söyleyemem. ama van gerçekten gidip çalışılacak bir yer. korkulacak bence birşey yok. çünkü sizler gibi birçok memur görevliler var. dışardan gelip yerleşen bile var. yani gidip görün öyle karar verin bence. tercih sizin. silip atmayın. bir yakınınızla gidip görün derim ben.

  2. Van çatak Van merkeze 80 km uzaklıkta bir ilçe baldızım orda öğretmenlink yaptı. oarası batının küçük kasabaları gibi bir yer. ulaşım çok rhat değil. yazın sabah 8 de evden çıkıp öğleyin ancak van merkeze varabildim. ama insanları iyidir. çatak merkzde bir dağ var o da güneşin gelişini engelliyor. o yüzden hava erkenden kararıyor.çatak dere içinde bir ilçe.

  3. Ayrıca ben vanın gevaş ilçesinde 5 yıl görev yaptım.çatak bahçesaray yolu üzerinde bir ilçe.ama korkulacak bir yer değil kesinlikle gidin. rahat edeceğiniz ve para biriktirebileceğiniz bir yer..

  4. Ben o Van’a emekleyerek giderdim be!! Milletin hakkını yiyosunuz , yer beğenmiyosunuz , yazmasaydın o zaman arkadaşım !

  1. hazirandan önce atama yapılırsa atanırız kardeşim , yapılmazsa yeni mezunlar atancak bizde bekleriz artk

   1. Mehmet bey lise son sınıflar sınava girmedi diye biliyorum eger girdilerse bizlerin hiç sansı yok.Bence giremezler cünkü daha mezun degiller.

  2. doğuya kurban ol emi! doğuda ne var biz de doğuluyuz anasını satim burda öcü mü var okdr korkuyorsunuz okdr ayrımcı olmayın anasını satim siz ve sizin gibileri yüzünden bu ülke bu halde zaten

 3. yüksek puanlar nereye atandı hemşirelik yüksek puanların hepsi evde yatıyor puanım 84 ve doğru düzgün yer yok diye yapmadım tercih.

  1. yuhhh arkadaşım o kadar puan almışsın koskoca alımda bi yer bulamadın mı kendine valla helal sana…senin puanında olmak isteyen ve o puanla tercih yapacak kac arkadasın var bi sor bakalım..

  1. daha önceki alımla bir arkadaşım atandı. eskişehir diş hastanesine. söylediğine göre hastanelerde diş yapılmıyormuş. taşeron şirketlere sipariş veriliyormuş. yani her hastaneye bir diş mezunu alıyorlarmış. ama ikinci alımda alınırmı bilmiyorum . arkadaşa göre ikinci sözleşmeli alımlarda att alınacağı 350 acil istasyonu kurulmuş haziranda açılılışı yapılacakmış. tabi ne kadar doğru bilmiyorum.inşallah ebe alır. eskişehirde hiç kadro olmadığı için tercih yapmadım. lisans puanım 88. ikiz bebeklerim var benim. başka şehirde çalışma şansım yok. bekliyorum ikinci alımı.size iyi şanlar.

 4. ortaöğretimde boş kadro yok denılıyor 5 yıldır atama beklıyorum ve yerleşemeyen bır çok arkadaşımvar ortaöğretım duzeyınde hıç umıdımız kalmadı artık

  1. bende tam tersi biliyorum. devlet liseye öncelik veriyor. çünkü masrafı daha düşük. eğer tıbbi sekreter alımı olmıyacaksa önlisans olmaz.
   alımlarda standart sapma uygulanıyor. ilk yüzde alımı belirliyor. büyük ihtimalle önlisans sayısı sizden daha fazladır. lise düzeyinde kazananların yüzdelik dilimi azdır. o zaman sayınız düşer. diğer bölümlerdede ayı şey uygulanıyor. yani bu alımlarda her iki düzey tıbbi sekreter en az puanı ile karşılaştırma yapın. önlisans sizden yüksektir. ama birde şu gerçek var. artık alımlar gerçekten her alanda olmayabilir. çünkü yeni yatırım yok. dönüşüm tamamlandı. yani herkez aynı tehlike karşısında . sadece tıbbi sekreter alımı bitti diye birşey yok. eğer sizlerin kadrosu bittiyse bizler ölelim. bizler ne yapacağız.

   1. El insaff 2600 tane hemşire aldılar 800 tanesi ortaöğretim hani nerde bunun önceliği lisanslar düşük dşük atanıyo. 30 tercihide doldurdum yazdığım yerlerin en düşük alanı 83le oldu.

 5. Tıbbi sekreterlere yapılan
  devletin ayıbıdır.Ucuz iş gücünü
  Nitelikli iş gücüne tercih etmek
  sömürü zihniyetinin ürünüdür..
  hakkımizi istiyoruz adalet
  istiyoruz yirmi bin insan boşuna
  mi okudu kapatın o zaman bu
  bölümü

 6. ortaöğretm hemşirelik mezunuyum puanım 73,73 atanamadım . bir dahaki alımlarda atanırmıyım sizce ümidim azalıyo 🙁 bide sözleşmeli alım olmicak mı öyle bi duyum aldım ne kadar doğrudur ? Sayın. editör cvp lütfen ..

 7. gitmeyeceğiniz yerleri yazmayın diyoruz. kıskanmıyoruz ama biz sınır ötesinede razıyız ama gelmiyor işteeeeee

  1. ekrem ben 68 ile maraş a gittim….arkadaşım 60 ile adıyaman a atandı ama en uç ilçeye..kimisi 58 ile diyarbakır a gitti..mezun sayısı fazla..sanırım doguya gidersin..artık ATT ler değil LABORANT VE HEMŞİRE ÇIKIŞLILAR PARAMEDİK okuyorlar… yani acil bakımı dr. emri ile çalışan yada kan bakanlar verecekler….yazık ki bu yüzden ne att ne de paramedik atanacak..bi dahaki sefere adıyaman muş yaz derim…

   1. benımde puanım 68 ama tercıh yapmadımm bırcok noktaya yerlesebılıyordum 🙁 birdahakı alımlarda sayı ne kadar olucak ? hazırandan öncemı sonramı olucak ? offf bırsuru soruu 🙁

 8. medisağlık haber sizi canı gönülden tebrik ediyorum …. hiç bir tahmininizde yanılmadınız

 9. şimdi yüksek kişiler atandı deniliyor ama yeni mezunlar olacak. bende ortaöğretim hemşirelik mezunuyum 76 puanla atanamadım.diğer alım olursada yeni mezunlar atanacak bizde yine umut yok.yine 78 puanla falan kapatır.

 10. 2013 de atamalar ne zaman olucak hemşireym 78 puanm var.bu atamalarda atanamadım bidahki atmlrın zamanına göre okulumu dondurmam gerekiyor

 11. zeynep arkadaşım senin bölümün nedir madem van istemiyodun niye yazdın ben yazsam banada gelirdi ama yazmadım

 12. ya arkadaşlar bu şubatta atama var muhabbetini herkezden duyuyorum ama nerden duyulmuş nerde yazıyo belli değil ben ce bundan sonraki alım haziran sonunda olur okadar yakın atama olmaz ben 79.22 le atanamadım hazirana çok zaman var hakkımıza hayırlısıolsun sabırla beklememiz lazım

  1. yasemin hanım şubatta atama olabilir çünkü 2011 de aralık ve ocak ayı olmak üzere iki kere olmuştu yanlış hatırlamıyosam .inşallah şubatta gerçekten olur çünkü herkesten aynı duyumu alıyoruz.112 deki hemşire kadrolarını boşaltıyorlarmış oralara att veya paremedıc alınacakmış diye duydum istasyondaki arkadaşlardann:(

   1. 2011 ocak ataması 2010un atamasıydı ayşe malum 2010da kpss iptal olmustu sınavlar ertelenmişti ve geç okunmuştu sonuclar. Sağlık bakanlığı asla ama asla şubatta atama yapmaz. Kimse boşuna beklemesin haziranda kadrolu alım olur ondan sonrada sözleşmeli alım olur millet tutturmuş şubat ataması allahım ya deliye biri taş atıyor arkasından binlerce kişi atlıyor komik bir durum…

   2. Arkadasım bende aynı seyı duydum hemde ıyı bır att alımı olucakmıs ınsallah hazırandan once olur yenı mezunlar gelmeden bızde yerlesırız

     1. Puanınız kaçtı ? Toplum sağlığı merkezinin şartları nasıl ?

   3. arkadaşım o sadce atnamayanların kendini teselli etmesi için söylenen gerçegi olmayan hayali bi atama bi dahaki atama haziran sonun da olacak

 13. Ben en son atamlarda istanbuldaki bir toplum sağlığı merkezine 4b’li hemşire olarak atandım.

  Aile Hekimliği Çalışanlarına İş Güvencesi Verilmelidir. (http://www.medihaber.net/2012/12/25/aile-hekimligi-calisanlarina-is-guvencesi-verilmelidir/)

  haberinizi okudum. Bu haberde geçen şeylerin aynısı toplum sağlığı hemşirelerinide kapsıyor mu?

  Ve toplum sağlığı hemşireliğiyle kamu hastanelerinde çalışan 4/b li hemşireler arasında hak bakımından ne gibi farklılıklar vardır.

  Beni bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum 🙁

 14. yasemin hanım sağlık bakanlığı sadece att içinmi çalışıyor. onlar 70de biz hemşireler 79da kaldık sizin içi yapılacak olan yapıldı.bu sınavda 70 altı alanda atama beklemesin zaten

  1. katılıyorum sana artık ortaöğretim hemsireliede yüklü bi alım olsunn yaaa saka gibi yaa bu alımlar ins subatta atama olurda biz hemsirelerde atanırız ins yaaa .

  2. Hemşireler için ya önümüzde ki aylarda veya da 2014 kpss in de çok yüklü alım yapılacak. Sağlık bakanı çok net bi açıklama yaptı aşırı hemşire ihtıyacımız var fakat özel sektor bu konuda bize eleman kalmaz korkusuyla önumuzu kesıyor dedı. bu konuya bi çözüm bulup yüksek sayıda hemşire alımı yapcaz dedi.

 15. 70 Altı alan att arkadaslar ıcın soyluyorum etrafta 70 üzeri att daha cok var. ben 71,55 le batı ıstedıgım ıcın atanamadım sırf ankara polatlıdan 70 üstü 8 kişiyiz hesabınızı ona göre yapıp tercıh yapın. insallah 2. alımda hepımız gıderız

     1. Arkadaşlar ben bu sene mezun oldum Mezuniyet tarihim 13 Ağustos. Başvuru yapamazlar. Çok bariz.

 16. Allah aşkına diş protez teknisyenide atasınlar bu atamada bır kışı bıle yoktu artık olmıcak mı hiç hastanenın işlerı hep özel taşeron lab. verılıor bız ne olcaz sesımızı duyuuuuuuunnnn:(

 17. şubatta atama varmı herkes var diyor medihaber yayınladı diyor ben öyle bişeye rastlamadım. bilen varsa söyleyebilirmi? tşkkrlr

 18. biyologlara da kadro gelsin artık 90 larda puanlar. lisans kpss den bu puanları almak kolaymı taban puanlarımız 85 i görse bayram edeceğiz.yazık okumak suç oldu bu ülkede. karşımızda bir muhattap bile bulamıyoruz sesimizi kim ne zaman duyacak acaba.

 19. okadar cerrahi teknikerliği ve ameliyathane teknikerleri mezunu var ala ala 20 tanemi alım yapılıo yeni bu yıl kadro açıldı bu kadar alım yapıldıı madem ben ve benm gibi hemen hemen binlerce bu bölüm mezunları atanamaycaksa böyle özellerde çalışcaksa o zman ne die bu okul mezunları verilio biz özellerde çalışmak içinmi üniversiteleri okuduk herkes kendi alanında çalışsn ameliyat bizm alanımızsa ameliyathanelere bizi atasınlar hakkımız bumu?yazık günah değilmi hepimize hep stres yapıoz hiç hakkımı helal etmiyorum…

 20. Admin senden sadece şu soruya kesinlik kazandırmanı bkliyorum. Şubatta atama olackmı. Bu soruya hç tam cvap wermemşnz .

  1. Şubatta alım olacağına dair kesin bi açıklama yok, ki olmayacakta. En net acıklamayı 112 genel muduru yaptı oda 2013 un ılk yarısında olacak dedı. Ilk yarısı dedıgı ıcın hazıran oncesı yanı ama hangı ay olur o net degıl.

 21. att yim.puanım 72.sizce bir sonraki atamalar da gaziantep’e atanır mıyım.73 ile kapattı.hazirandan önce atama yapılır mı sizce.çok önemli

 22. patoloji tek. gecen sene 49 almış en son bu sene şimdiden 85 le hakkari kapattı. Bakalım ne olcak diğer alımlar ama ortada büyük haksızlık var…

  1. sen van çatağı yazsan benim gibi gelrdi zahar batıyı yazdın bekle gelir bu puanla batı canım

 23. Sayın editör ortaöğretim hemşire kadroları doldu derken ne demek istenmiş ben ortaöğretim mezunuyum yeni mezunum ve puanım 76 istediğim yerler
  Kılavuzda olmadığı için tercih yapmadım diğer atamalarda atanma şansım nedir birde marmara bölgesine alım olur mu ?

 24. zeynep arkadaşım madem van çatak kötü diyorsun gitmek istemiyorsun niye tercih yaptın senin gibiler yüzünden atanamıyoruz helal değildir allah biyerlerden çıkarır senden merak etme hayır görmezsinde

 25. Arkadaşlar radyoloji teknisyeniyim puanım 75 atanma şansım yok gibi birşey alımlara bakılınca 16 kişi gibi komik rakam var ortada … Özel Üniversite de Paramedik okumak istiyorum özel üniversitelerde de geçiş üstünlüğü falan varmı yoksa ygs puanına göremi alım oluyo veya parayı veren okuyormu ne yapmam lazım ??

 26. Önlisans tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik mezunları olarak yetersiz sayıda atama yapılmasından müzdaribiz 07 Ocak 2012 tarihinde 17:00 de tweter üzerinden bir çalışma olacak destek verilmesini istiyoruz. 2000 mezunuyum bir türlü atanamadım Rabbim 2013 te sağlıkla huzurla atanmayı nasip etsin amin…

 27. benim bölümüm tıbbı sekreter ve bizim önümüzü bu hastanede taşören olarak çalışan kişler kapatıyo hepsi torpille girip bizim işe girme imkanımızı kapatıyo herkez kendi bölümüne yönelse bence bu kadar bekleme olmaz 74 puanım var ortaöğretim olarak girdim daha beklerim kim bilir !!!

 28. Henüz mezun olmadım 76.2 puanım var tıbbi sekreterim sizce atanma şansım nedir?

 29. ortaögretm hemsreler haziran ayna terch yapamayacı icn puanlar düser ama bi snraki atamalarda ilknden bile yksek olr dye dsnyrm 70 altı puann cok alım olmazsa doğunn en kck ilcernde ble sansı olmaz eski atamalara gre yksek puanlar sırnak 73le kapadı eskiden trakya bölgesi o civardaydı Allah herksn yardmcısı olsn ins cok alım olur

 30. merhaba 2012 kpss önlisans puanım 76 inşaat bölümü mezunuyum ilk alımlarda atanamadım sonraki alımlarda atanma şansım varmı..

 31. lise mezunu tıbbi sekreterim.82 ile tercih yapamadım.çocuğumun durumundan dolayı.mayıs haziran gibi atama olursa bana sıra gelir mi?bir de yine bu kadar az mı alım olur arkadaşlar.10 yıldır bekliyorum artık yeter… Allah yardımcımız olsun arkadaşlar…..

 32. arkadaslar ben şuan 2.sınıf yaşlı bakımı okuyorum hazirandakı atamada tercih yapabılırmıyım ama yaz stjını yapmadım 1 ay stajım var 82 puan…

 33. Ben 83 aldim ortaogretim hemsireyim tercihte yaptim ama atanamadim dusunun nekadar puanlar yuksek hala bekliyoruz

 34. bilmediğiniz yeri yada gitmeyecek bir yeri millet niye tercih eder, bizim milletimiz kadar aciz millet yoktur.sağlık bakanı sisteminize tükürüm, 100 bin açık var, sermaye yok diyorsunuz, herşeye zam, peki buna ayıracak sermayeniz mi yok!!!Büyük devletmiş tayyibin deyimiyle, isviçrenin 1/10 nu bile çıkmaz bu devletten

 35. ben ortaöğretim hemşirelik muzunuyum 69 101 puan aldım atanma sansım vamı yoksa kpss ye çalışacağim :((:(::(:((::(:(:(

 36. bak güzel kardeşim ben 30 yaşında askeri personelim doğuda en mahrum yerde çalıştım.çalışan ebe ve hemşire gördüm madem gitmiyeceksin neden tercih yapıp başkalarının hakkını yiyorsun.kul hakkı ile allahın karşısına çıkmayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir