Sözleşmeli 4/B Sağlık Personeli Maaşları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 4/B Sözleşmeli Personelin Brüt Ücretleri yayınladı.

Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

Konu: Sözleşmeli personelin brüt maaşları

Kurumumuza bağlı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre çalıştırılan sözleşmeli personelin brüt sözleşme ücretleri. Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlügü`nün 03l0l/20l3 tarihli ve 33 sayılı Genelge hükümleri uyarınca 0l/0l/20l3 tarihinden geçerli olmak üzere %3,l4 oranında artırılmıştır.

Bahse konu sözleşmeli personele ilişkin 0ll0l/2013 tarihinden itibaren geçerli brüt ücret cetveli ilişikte gönderilmektedir.  Konu hakkında anılan Genelge hükümlerine göre işlem tesis edilmesi hususunda:

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Dr. M. Erkan Çİçek
Kurum Başkanı a.
Kurum Başk Yardımcısı

Kadrolu Sağlıkçıların Alacağı Maaş İçin Tıklayınız

MediHaber.NET

“Sözleşmeli 4/B Sağlık Personeli Maaşları Açıklandı” üzerine 21 yorum

 1. ama suan benım maasım 1200 .bu 2013 sonuna kadar olacak maasmı acaba ?
  maası boyle olan varmı ya 400 tl zam yapmıs olamazlar sanırım 😀

  1. Bunlar döner sermayesiz brüt maaşlar. Yani bu yazan rakamlardan belli bir miktar kesilip, öyle ulaşacak bize. 1900 brüt maaş yaklaşık 1500 civarı olacak (kesinti miktarından emin değilim, örnek olması amacı ile bu rakamları söyledim.). Tabi bunun yanında bir de döner sermaye olacak.

 2. ben 6 yıllık memurum benim maaşım bile bu kadar değil şişirmişler.hemde çoook şişirmişler 🙂

 3. 5 yıldan 10 yıla kadar lise teknisyen 1623 demiş neye dayanarak demiş anlamadım..bu kadar maaş alan teknisyen kimse bizde görelim döner dahil 1800 bizim net maaşlarımız..yeni atanan arkadaşlarda aynı maaşı alacaklar..

  1. ya ben sağlık meslek lisesine gidecemde hangi bölümün maaşı yüksek acaba web sitelerine bakıyorum ama bulamıyorum ?

 4. orada yazan rakamları vermeleri imkansızın da üstünde mutlaka biyerlere keserler hem brüt nasıl bi ülkede yaşıyoruz anlamadımki.

 5. arkadaşlar okumuyormusunuz brüt maaş diyolar bundan yaklaşık 400 lira düşün kesinti var

 6. acil yardım yukarıdaki maaşlara dönersermaye dahilmi lise sağlık memuru maaşı net nekadardır lütfen yardım

  1. hayır arkadaşım bu senin brüt maaşın bunlardan belli kesintiler yapıldıktan sonra senin net maaşın ortaya çıkacak döner ayrı ok 🙂

    1. değerli dostum döner çalıştığın yere bağlı olarak değişir sadece sabit ödeme kasindir ama döner belli olmaz çalışan arkadaşlara bir sor bakalım ayrıca nerde çalıştığına bağlı bir gün izinde bile döner kesiliyor ama sabit ödeme maaşla birlikte yatıyor ok o da derece kıdeme bağlı işe başlarsan en düşük sabit 626,52 olur artı maaş artı döner sermaye tamam 🙂

 7. orda 5 yıldan az lıse mezunu olanların burut maası 1669 yazıyor ama nedense benım aldıgım maas 1200 bunu neye gore hesaplıyorsunuz ogrene bılırmıyım

 8. Arkadaşlar bakın yorumlarda da yazıyor. Eline geçen maaş brüt maaşın kesintili halidir. Vergiler vs vs düştükten sonra elinize geçen maaş bu listede yazan maaşlar değildir.. Döner ve sabit ayrı şeyler onlar sonra eklenir. Yani birde 7 yıllık memurum diyen olmuş okumadan etmeden ..

 9. Şimdi bu maaşlardan yaklaşık 400 tl kesip, 600 küsür döner maaşı mı ekleyeceğiz?
  örn:(1669 tl-400=1269 tl 1269+600 küsür = yaklaşık 1900 tl.) böyle mi?

 10. arkadaşlar sizde zeka problemimi var bürüt maaş yazıyor bazı denyolar hala benim maaşım bu kadar değil diyor siz nasıl memur oldunuz.

 11. 657 devlet memurluğundan eczacı olarak 5 yıl önce emekli oldum.62 yaşındayım.kendime ait eczane yürütüyorum.ancak yürütemiyeceğimi anlayarak kapatmak istiyorum.dolayısıyla sağlık bakalığında açılan sözleşmeli kuraya katılmak istiyorum.bir sıkıntı olur mu?hemen cevap alırsam iyi olur….saygılarımla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir