Sağlık Bakanlığından 46 Bin Kadro Talebi

2013 yılı kamuya Memur alımları için kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan kadro sayıları devlet personel başkanlığına bildirildi.

2013 yılında devlet, kamu kurumlarına 65 bin memur, üniversitelere de 14 bin yeni personel alacak. 2013 Yılı Kamuya Memur Alım Tarihleri için Tıklayınız

Ancak kamu kurumları planlanan sayının çok üzerinde kadro talebinde bulundu. Kamu kurumlarından gelen kadro talebi sayısı 150 bini aştı. 2013 yılı Bütçe Kanununa göre üniversiteler için 5 bin ,kamu kurumları için ise 65 bin adet açıktan atama izninin dağıtımı Başbakan onayı ile yapılacaktır.

En çok kadro talebi  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelirken, onu Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izledi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları İçin Talep Edilen Sayılar

Sağlık Bakanlığı 9.000
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 11.000
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 26.000

.
Sağlık Bakanlığı 9 bin, bağlık kuruluşlar olmak üzere Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 11 bin, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 26 bin personel talep olmak üzere, toplamda 46 bin personel talep edilmiş ancak; toplam alınacak personel sayısı 65 bini geçmeyeceğinden bu talapteki sayılara izin verilmesi mümkün değildir.

MediHaber.NET

“Sağlık Bakanlığından 46 Bin Kadro Talebi” üzerine 14 yorum

  1. sağlık mezunuyuz ama optisyenlik adına kadromuz yok.. Artık bizde optisyenlik kadrosu istiyoruzz……….

  2. arkadaşlar ne fos çıkması 150 bin atama bekleyen yardımcı sağlık personeli var.çalışmalr devam ediyor.alım yakındır hazirandan önce 4bli yardımcı sağlık personeli atamsı olur.inş yüklü alım olur eski meuznlar olarak beklemkten yorulduk..medihaberinde bu konuda bize yardımcı olmalrını sayın baknımızın haberi yok herhalde yanındaki müsteşarlarıda bilgilendirmiyor.katıldığı programda yardımcısağlık persoenline ihtiyaç var getirin kadroya alayım diyor.medihaber sayın bakanımızı bu konuda bilgilendirse 150 bin atama bekleyen sağlıkçılar olduğundan bahsetse çok mutlu oluruz.

  3. Kamu hastaneleri sağlık personellerini aradim alım şimdi olmaz haziranda olur dediler herşey 15 nisanda belli olur sabır edin çok kalmadı 15 nisana

  4. emekli sağlık personelinin maaşının kesilmemesi durumunda, çalışabilecek durumda çok emekli sağlık personeli çalışmaya başlayacak durumdadır bence .. en başta ben.çünki erken emekli olunca çalışma isteği devam ediyor insanlarda, bir maddi nihtiyaçlar nedeni ile..

  5. herkese ıyı gunler arkadaslar ben tıbbi laboratuar teknikleri bölümü mezunuyum. haziran atamalarında tercih yapıcam ama kendi bölümümde 525 sıradayken bölüm kodumdan dolayı tıbbı laboratuvar die bir bölümde ekleniyor basarı sırası 911 oluyor hangisini dikkate alıcam bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

  6. OPTİSYENE KADROOO ŞART OKADAR BÖLÜM AÇILDI YAKINDA İŞİİZZBİR OPTİSYEN KADROSU ÇOĞALACAK YADA ŞİRKETLERİN KÖLESİ OLARAK ÇALIŞACAK OPTİSYEN OLACAK..

  7. optisyene kadro şartt okadar ünüvreste özel ünüv yeni optisyenlik bölümleri açıldı bukadar optisyen nerde iş bulup nereye dükkan açacaklar çok şaşırtıcı

  8. Bir optisyen olarak bu kadar mezun bir o kadar işsizlik devletin biran once kadro acmasi istiyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir