2013 Yılı Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Haziran’da

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kadrolu  alımlar hakkında, açıklama yaptı. Sözleşmeli alım ise Nisan başı, Mayıs başı alınacak.

İzmir’de temaslarını sürdüren Sağlık Bakanı Prof.Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Ege Kars, Ardahan Iğdır Federasyonu’nu ziyaretinde; “İzmir kardeşlik fotoğrafını başarabilmiş bir ilimiz” dedi.
————————————————————————————————————————————-
GÜNCELLEME:
Sağlık Bakanlığı 30 Nisan-5 Mayıs’da Atama Yapacak
————————————————————————————————————————————–

İzmir’de sağlığın nabzı nasıl atıyor’ diye soran Bakan Müezzinoğlu, traş koltuğunda oturan vatandaştan; “ yatırımlar oldukça güzel” yanıtını aldı. Bakan, “Sağlık Bakanı’ndan ne istersiniz” diye sorduğunda ise “Sağlığınız” cevabını aldı. Hatırını sorduğu emekli yaşlı bir kadın ise Bakan Müezzinoğlu’na hastanelerde yapılan sağlık kesintilerinin fazla olduğunu belirtti. Bunun üzerine Bakan Müezzinoğlu; “ Sistemi dengede tutmak için bunu yapmak zorundayız ama en fazla 20 lira kesiyoruz” dedi.

HEMŞİRE SÖZ İSTEDİ
Ziyaret sonunda bir vatandaş Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki doktor sıkıntısını hatırlattı. Bunun üzerine Bakan Müezzinoğlu, ”Haklısınız ama sizin zorluğunuz bir ise benim bu anlamdaki zorluğum çok fazla. Ne yazık ki ülkemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi yeterli hekimimizin olmaması. İnşallah bunu hekimlerimizden biraz daha fedakarlık isteyerek, onları birazcık daha çok çalıştırarak, birazcık da dağılım dengelerini gözeterek çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Müezzinoğlu, atamasının henüz gerçekleştirilmediğini belirten bir hemşirenin bu konudaki sıkıntısını dile getirip, atamaların ne zaman yapılacağını sorması üzerine, ‘‘Bize en çok hemşire, doktor lazım. Haziran’da yapılacak” yanıtını verdi.
Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Uluslararası Balkan Federasyonu binasının açılışını gerçekleştirdi, halk oyunları ekibinin gösterisini izledi.

İHA

“2013 Yılı Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Haziran’da” üzerine 14 yorum

  1. diger bir sitede arkadaşın biri ısrarla tabi bakanlıkdan aldıgı cevaba göre nisan sonu diyor bakan belki 24 haziranda kadroludan bahsediyor olabilir.

  2. ya daha geçen gün bu site nisan sonu mayıs başı atama var dedi şmdi de alımlar haziranda diyo hangisi gerçek bunun? tm haziranda kadrolu genel bir alım var biliyoruz ama bizim öğrenmek istediğimiz 4b atamaları bu kadrolu atamadan önce mi sonra mı? her sene sağlık baknlığı kadrolu atamalardan sonra en geç bikaç hafta içinde de 4b li atama yapardı bu yıl nasıl olacak hangisi doğru kesin bir bilgi yok mu?

  3. daha önce de nisan sonu mayıs başı atama var demiştiniz ne oldu.. sizin de bi dediğiniz bi dediğinizi tutmuyo.. bi haberi yapmadan önce 40 kez araştırın sonra yayınlayın. bu kadar insanı da kandırıp durmayın.. yazık..

  4. Baknlık genel müd.Yrd. mayıs başı atama müjdesini vermişti..şimdi haziranda diyorlar.Arkadaşlar ne yazıkki yeni mezunları atama yetiştirecekler….

  5. ya hep hemşire hemşire bune ya ebe niye çok almıyorsunuz almıyacaksanız niye bölüm var ya en kötü yeri yazdım gine çıkmıyor lütfen ebe alın ya

  6. Ya tıbbi laboratuvar teknisyeni ve teknikeri insan değil mi? Bazılarımız 6 yıl bazılarımızda 2 yıl okuyor. Türkiyede binlerce laboratuvar işsiz dolaşıyor. Madem bu bölümden atama olmayacaksa neden okutturuyorlar. Yeter ya bu bölümü okuyanları hayvan yerine koyuyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir