Sözleşmeli Personele Kadro Çalışması Tamam

Sözleşmeli personele kadro çalışması tamamlandı. Bu iş haziran’da bitecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 80 bin personelin kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalarda sona gelindiğini, 1 – 2 hafta içerisinde bitirip Başbakan’a sunacaklarını söyledi.

Konuya İlişkin bir TV kanalında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “20 bini belediyelerde olmak üzere 80 bin sözleşmelinin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışma tamam.

Bir-iki hafta içinde Sayın Başbakan’a sunacağız. Lehte veya alehte Haziran’a kadar bu işi bitirmek istiyoruz. Yeni yasama yılına kalmayacak” dedi.

“Sözleşmeli Personele Kadro Çalışması Tamam” üzerine 28 yorum

 1. Sayın editör bu sözleşmelilerin içersinde kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanlarıda varmıdır acaba?Bilginiz var mı?

 2. aile sağlığında çalışanlara kadro sırası ne zaman geleçek? en azından umut var mı onu söyleyin

 3. sırada bekleyen o kadar sözleşmeli varken ve bunlar atanarak bu kadroları hak etmişken, aile hekimliklerinde çalışanlara kadro verilmesini doğru bulmuyorum.

 4. yapacaksanız bi zahmet artık yapın 24 hazirana kadar beklerseniz atanamayanların umutları suya düşecek yine. sözleşmelilere kadro gelirse onların tercih yapma gereksinimi kalmayacak atanamayan muhtaç sahipleri atanacak. ama bu iş pek umutlu görünmüyor… tercihlerden önce inşallah sözleşmelilere kadro gelir…

 5. sayın editör lütfen cevabınızı bekliyorum size çok önemli bi sorum olacak. şu an kpss tercihleri yapıyoruz 4bli atama için.kadro çalışması eğer bu atamada atanlar işe başlamadan onaylanırsa yinede bu atamada atananlar kadroya geçirilecek mi? ona göre haziranda tercih yapıp yapmayacağımıza karar vermek için net bilgi istiyoruz sizlerden

 6. yahu bunlara inanmayın.bunların bir haftası bir sene demek .seçimlere daha var durun hele acele etmetyn.biraz daha haksızlık devam etsin.şimdi bunlar bu kadronun onlara oy olarak döneceğini sanıyorlar.bu kadar haksızlık yapıp sonra hak dağıtan bu partiye sırf kadro verdi diye oy vermek kaypak ve kişiliksiz insanların yapacağı iştir.

  1. cemal kardeşim sen biliyomusunda konuşuyosun bilmeden sallıyomusun anlamadım… .bunlara inanmayın falan diyosun fom sitelerinde ne işin var… oy olarak döner veya farklı bi şekilde döner seni ilgilendiriyomu bu? millet işe sözleşmeli girmek için yılları harcıyo ondan sonra kadro diye tutturuyo… daha dün sınav heyacanlarını unutmadılar… dua edinki sözleşmelide olsa işiniz var… söz meclisten dışarı…

 7. şu konuyu bir açıklıığa kavuştursanızda bizde üvey evlat muamelesi görmekten kurtulsak artık nasıl olur ..

 8. lutfen cwp werin…şu an sözleşmeli olarak çalışmaktaym haziranda kadrolu alım war ona terch yapmalımıym çünkü kadroda gelecek diolar bana bir zararı olur mu LÜTFEN CWP YAZ EDİTÖR …..

  1. kadroya başvurursan allah korusun birde kazanırsan kesin ömür boyu memuriyetten ilişiğin kesilir bir daha da memur falan olamazsın.arkadaş sen neyin kasfasını yaşıosun.bu soruyu soran bir insanın atanmış bir memur olması kpss yi geçebilmesine gerçekten şaşırdım.rabbim kimlere emanetiz

   1. herkes hak ettiği yerde kimileri atanıp devlet memuru olurken kimilerde atanmak içn sürünür senn gibi ……

 9. arkadaş rotasyon vermesin kadroya da geçirmesin seçeneği varmı ?
  sayın editör ben kadro isteğimi rotasyonla şartlamak istemiyorum illa rotasyon diyorsa bıraksın beni ben sözleşmeli kalayım desem olmazmı ?

 10. sayın editör atandığımız noktalar açık değil ve bütün personel dağıtılarak çalışıyor hizmet noktaları belirlenmiş ama çalışmaya açılmamış veya belirlenen yerde hiç olmamış biz atandığımız yerde değil sağda solda orası olmaz buraya denerek il içi sürgün yiyerek açılışıyoruz sıkıntımız bu, Bi<im noktalar açılsa sahada eleman sıkıntısı başlıyacak zaten alım artacaktır hizmette tabi

 11. 30 nisan- 5 mayıs 2013 arasında atamanan sözleşmelşlerdemi kadroya geçeçek 30 haziranda bilen varmı?

 12. Sağlık personeline kadro kesin gelcekmii Açıklanan listede açıkca belirtilmemiş Sağlık bakanlığında çalışan 4-bli personel diye ??

 13. Bu haberin yayınlanması sonrasında 18 gün geçmiş fakat hala bir haber yok . Nedir bu bekleyiş bilen biri varsa açıklayabılırmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir