Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinleri Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı Bağlı Kuruluşlar Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 26 Mart 2013 tarihli, Resmî Gazetede yayınlanan yönetmelik gereği sağlık personelinin alt bölge tayinleri bu şekilde yapılmaktadır.

Üst hizmet bölgelerinden alt hizmet bölgelerine ve bölge içi atama

(1) İlgililerin talebi hâlinde aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere; D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere PDC’nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir.

(2) Kendi unvan ve branşında A hizmet grubunda olmak şartıyla Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde görev yapan personelin naklen atanmak istedikleri yerin doluluk oranı bulundukları yerden daha düşük olması kaydıyla A hizmet grubu illere atamaları PDC ve kadro durumunun uygun olması hâllerinde her zaman yapılabilir.

(3) Personelin talebi hâlinde, il merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere PDC ve kadronun uygun olması hâllerinde atama dönemine bağlı kalmaksızın atama yapılabilir.

(4) Ancak tabip ve uzman tabipler; ilçe, belde ve köylerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet bölgesinde bulunan il merkezlerine atanamaz.

(5) 20 nci madde ile 21 inci maddenin üçüncü, altıncı ve yedinci fıkraları kapsamında atanan personel, talebi halinde bir defaya mahsus olmak üzere eski görev yerine veya eski görev yeri esas alınarak, bu maddenin birinci fıkrası hükümlerine göre atanabilir.

 • Hangi Bölge Hangi Grupta Olduğunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız

“Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinleri Nasıl Yapılır?” üzerine 32 yorum

 1. merhaba editör bey..ben 5 ay önce alt bölge tayınıyle gelmıştım ,bır yılım dolmadan tekrar alt bölge tayını ısteyebılır mıyım?saygılarımla

 2. alt bölge tayını yapmak icin tayın zamanı olması gerekıyormu ve ne kadar çalısmıs olmak gerekıyor

 3. bakın ben yenı atandım surda 5 aydır falan calısıyorum ve alt bolge tayını ıstersem eger gıdebılıyomuyum tekrar soylıyım ben 1 yılımı doldurmadım daha 5 aylık memurum eger alt bolge tayını ıstesem gıdermıyım

  1. en son yayımlanan 2013 eylül bölge hizmet gruplarına bakın ş.urfadan bölge ve gruplarda altta olanlara tayin isteyebilirsiniz.

 4. birinci bölgenin b grubu ankaradan 4. bölgenin a grubu tercih edilmiyorya etsek ne olur acaba sans ya cıkarsa 🙂

 5. merhaba ben eylül ayı döneminde kurum içi tayin istedim çıktı tekrardan eylül ayı alt bölge tayini ne baş vurabilirmiyim tşkkk

 6. slm. 1.bolgenın d sı bursadayım ocakta c deydı. martta d ye dusmus. 2 bolgeden sadece c ve dye mı basvurabılırım. a ve b ye basvuru yapamazmıyım.3 4 5 ve 6 bolgelerde nerelere basvuru yapabılırım.1 desınden d sıne basvuru olabılırmı acaba yarımcı olabılırmısınz

  1. Alt bolge dilekcesini nereye veriyoruz. Kamu hastaleri kurumuna mi calistigimiz hastaneye mi genel sekreterlige mi

 7. 1B DE İl merkezinde hastaneler birliğinde çalışıyorum.halk sağlığına bağli ilçe ve beldelere alt bölge tayini isteyebilirmiyim. yoksa yanlızca hastaneler birliğine bağlı birimlere mi tayin isteyebilirim

 8. konya egitim araştırmadayım mersin,alanya ,antalya becayiş olurmu veya tayin şansım varmı aralıkta başladm konyaya 2013 de

 9. 2 Ay önce ZONGULDAK’a hemşire olarak Eş durum tayini ile geldim şimdi alt bölge tayini olarak ısparta uşak, burdur afyon illerine alt bölge tayin olabilirmiyi.

 10. 2 Ay önce Zonguldak İline Eş durumundan tayin oldum. Alt bölge olarak Kütahya iline tayin isteyebilir miyim.Hemşireyim şimdiden teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir