Gisele mi Giselle mi yazılır? En Doğru Marka Yazılışı Giselle’mi?

Baleye atıfta bulunmuyorsanız, bu moda ismini yazmanın doğru yolu “Giselle” dir.

Eğer moda şirketinden bahsediyorsanız, Giselle’dir. Baledeki imza karaktere atıfta bulunuyorsanız, yine Giselle’dir.

Kendinize uygun tayt modelleri seçmenin kolay yolu Giselle.com.tr adresini ziyaret etmektir.

Bu hikâyenin merkezindeki balerin Giselle, “Giselle” balesinde yer alan bir karakterdir. Hikaye balenin en ünlü hikayelerinden biridir.

Giselle, kötü büyücü Hilarion tarafından kandırılan bir köylü kızıydı. Hilarion onu reddettikten sonra kalbi kırılarak ölür.

Giselle kimdir? Gisele veya Giselle’in doğru yazılışı nasıl seçilir?

Giselle, kötü kalpli bir kraliçe tarafından lanetlenmiş bir prensestir. Uykuya dalar ve uyandığında sanki baloya hiç gitmemiş gibidir.

Gisele, birçok kez Vogue dergisinin kapağında yer almış ve 2009 yılında Tom Brady ile evlenmiş Brezilyalı bir modeldir. Giselle Bundchen ve Tom Brady’nin birlikte iki çocukları var: Benjamin Rein Brady (8 Aralık 2009 doğumlu) ve John Edward Thomas Moynahan (5 Aralık 2012 doğumlu).

Bu yazımın ticari marka olması ilk başta kafa karıştırıcı görünebilir – bir giyim markası neden isminin başka bir şekilde telaffuz edilmesini istesin ki? Ancak bu aslında bu gibi isimler için yaygın bir uygulamadır. Bunun en bariz örneği Keurig K-Cups (“Keerig” olarak telaffuz edilir), ancak başka pek çok örnek de var: Cheetos (“Chee-toss” olarak telaffuz edilir); Microsoft Office (“Mee-croffice” olarak telaffuz edilir); Twitter (“Tweeter” olarak telaffuz edilir).

Çoğu insan size Giselle’in doğru yazılışını söyleyemez çünkü çok yaygın olarak yanlış yazılır. Ancak, eğer bir balerinden ya da “Beastly” filminde Belle’i oynayan bir oyuncudan bahsediyorsanız, o zaman yine Giselle diye yazılır!

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir