Giselle 4 farklı isim tek bir marka

Merhabalar!

Giselle “in ne anlama geldiğini merak ettiğinizi biliyorum ve size anlatmak için buradayım.

Türkiye’de kadınlar ve genç kızlar için en tarz kıyafetleri üreten marka giselle.com.tr ziyaret etmeyi unutmayın.

Oldukça basit bir hikayesi var: Giselle Brezilya’da doğdu ve adını annesinden aldı. Annesinin adı Giselle Bündchen’di, bu yüzden isim bir şekilde yapıştı. Ve şimdi ünlü bir model olduğu için, birçok insan bu isim için kendi anlamlarını buldu – bazıları oldukça komik.

Ama Giselle’in gerçek anlamı nedir? Sadece güzel çiçek anlamına gelen bir isim!

Giselle uzun zamandır var olan bir isimdir, ancak her gün duyabileceğiniz bir isim değildir.

Bu isim eski Fransızca’da “dans etmek” anlamına gelen giselle kelimesinden gelmektedir. Aynı zamanda kulağa benzer gelen Almanca giessel kelimesiyle de bağlantılıdır ve “neşeli” anlamına gelir.

Yani düşündüğünüzde, Giselle dans etmeyi ve/veya neşeli olmayı seven biri için mükemmel bir isim!

Giselle K-pop
Giselle K-pop

Giselle ismi, ilk kez bir isim olarak kaydedildiği en az 17. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Başlangıçta kraliyet mensupları ve soylular tarafından kullanılmış, ancak zamanla halk arasında da daha yaygın hale gelmiştir.

Bu isim tarih boyunca o kadar popüler olmuştur ki, bazı insanlar bu ismin mitolojik bir karakterden gelmiş olabileceğini düşünmektedir. Hikayeye göre bir zamanlar Léandre adında ölümlü bir adama aşık olan Giselle adında bir melek varmış ve daha sonra bu hareketleri yüzünden Tanrı tarafından cezalandırılmış! Mitolojik Giselle tüm Fransa’nın (ve muhtemelen tüm Avrupa’nın) en güzel kadınlarından biri olarak tanındı, ancak daha sonra cennetten gönderilen bir melek olarak gizli kimliğini öğrendikten sonra sevgilisi tarafından reddedildikten sonra trajik bir şekilde genç yaşta öldü.

Giselle bir süredir gündemde. Kendisi günümüzün en ünlü modellerinden biri ve insanlar onun hakkında her şeyi bilmek istiyor.

Peki Giselle ne anlama geliyor?

Giselle, “iffetli” anlamına gelen Portekizce bir isimdir. Ayrıca Provençal dilinde “mutlu olmak” anlamına gelen Giçelle veya Gisèle gibi e’nin üzerine vurgu yapılarak da yazılır.

Giselle Balesi
Giselle Balesi

Weber, “dokumacı” kelimesinden gelen bir Alman soyadıdır. Bu mantıklı çünkü Giselle’in soyadı Bündchen, “ayakkabıcının soyadı” anlamına gelen Bundschuh’un bir varyasyonu.

K-pop’ta (Kore pop müziği) Giselle, 2010 yılında çıkış yapan ve tamamı kadınlardan oluşan bir grup olan Girl’s Day’in üyelerinden biri olarak biliniyor. Gerçek adı Sojin!

Giselle Bündchen Brezilyalı bir model ve 1994’ten beri sektörde çalışan bir aktris. Şu anda futbolcu Tom Brady ile evlidir ve ondan iki çocuğu vardır.

Bündchen’in adı Portekizce’de “Gee-zell-ay” olarak telaffuz edilir. İspanyolca’da ise “Gee-sell” olarak telaffuz edilir.

Gerçek adı Gisele Caroline Ribeiro da Silva’dır, ancak profesyonel olarak sadece Gisele Bündchen olarak anılmaktadır.

Hey!

Ben Giselle. Ben bir Aespa ve Bale’yim, ama gerçek adım Weber. Uzun yıllardır k-pop hayranıyım. En sevdiğim grup Giselle’in grubu olan Bündchen.

Onu ilk kez Aespa ve Bale atölyesinde Silva ve Bale ile sahne alırken duymuştum. İnanılmazdı! Çok güzel bir sesi vardı ve çok enerji ve tutku doluydu! Onun da benim gibi uzun saçları var, bu yüzden en başından beri en iyi arkadaş olduk 🙂

Ayrıca çok sevimli, komik, akıllı ve nazik. Müzik dinlemeyi, dans etmeyi ve dünyanın her yerinden en sevdiği sanatçılarla birlikte şarkı söylemeyi seviyor!

Giselle Bündchen
Giselle Bündchen

Giselle Bündchen Brezilyalı bir model ve ara sıra oyuncu. Gerçek adı Giselle Bündchen’dir ve 12 Eylül 1980’de doğmuştur.

Gençliğinden beri modellik yapmaktadır, ancak ilk kez 2000 yılında Victoria’s Secret’ın yüzü olduğunda uluslararası ün kazanmıştır. Vogue, Elle, Harper’s Bazaar ve diğer moda dergilerinin kapaklarında yer aldı. Ayrıca Ralph Lauren, Chanel ve Dolce&Gabbana gibi şirketler için birçok reklam kampanyasında yer aldı.

Giselle ayrıca kariyeri boyunca çeşitli film ve TV şovlarında küçük rollerde yer aldı. Bugüne kadarki en önemli rolü muhtemelen The Avengers (2012) filmindeki Darcy Lewis rolüdür.

Giselle Bündchen’in gerçek adı Gisele Caroline Bündchen’dir.

Bu ne anlama geliyor?

Gisele Portekizce’de “Tanrı’nın vaadi” anlamına gelir ve Caroline “özgür” olarak tercüme edilebilir.

Giselle Bündchen Brezilyalı bir model, hayırsever, iş kadını ve oyuncudur. Kariyeri boyunca 1 milyar doların üzerinde para kazanmıştır.

Gerçek adı Gisele Caroline Bündchen’dir. 20 Temmuz 1980 tarihinde Horizontina, Rio Grande do Sul, Brezilya’da doğmuştur. Annesi Valdete Trevisan Bündchen ve babası Vítor Bündchen’dir. Anne ve babası o henüz üç yaşındayken boşandı.

Annesi altı yaşındayken iş adamı Flavio Marcondes Gisler ile yeniden evlendi. Aile São Paulo’ya taşındı ve Giselle burada St Theresa’s College’da okula başladı ve şehrin Belediye Dans Okulu’nda (EMAD) bale eğitimi aldı. Giselle profesyonel bir dansçı olma hayaliyle büyüdü, ancak on iki yaşındayken üvey babasının bir uçak kazasında ölmesi, onun yerine modelliğe devam etmesi için ilham verdi.

1996 yılında, 16 yaşındayken São Paulo’daki bir defile sırasında kendisini John Casablancas (Elite Models’in kurucusu) ile tanıştıran Nana Agyei Asare tarafından keşfedildikten sonra Elite Model Management ile anlaştı. 1997 yılında Vogue dergisinin kapağında yer alarak ilk çıkışını yaptı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir